Latvijas Radio koncertstudijā skan programma "Tīrs Ābols", kas veltīta komponista Jura Ābola 70 gadu jubilejai. Pats autors sarunā ar LR3 "Klasika" programmu vadītāju Dāvi Eņģeli atklāj savas mūzikas filozofiju. Dadaisma celmlauža Jura Ābola kompozīcijas flautai, vijolei, čellam un klavierēm atskaņo Trio Spectrum mūziķes – flautiste Liene Denisjuka-Straupe un pianiste Kristīne Paula, kā arī vijolnieks Sandis Šteinbergs un čellists Ēriks Kiršfelds.

Koncertā "Tīrs Ābols" skan Trio sonāte flautai, vijolei un klavierēm, "Gobi pasaka" flautai un klavierēm, "Zilonis un pelīte" vijolei un klavierēm, Sonāte vijolei klavierēm, Dodekaptihs Vidi Stellam flautai, čellam un klavierēm, Improvizācija – skerco flautai solo. Šādā sastāvā – flauta, vijole un klavieres - komponists savā laikā muzicējis arī pats kopā ar vijolnieku Jāni Bulavu un pianistu Edmundu Goldšteinu.

Juris Ābols ir ļoti kolorīta personība Latvijas kultūrtelpā ar savdabīgu un  neatkarīgu domāšanu. Šī koncertprogramma atspoguļo autora oriģinālo rakstību un akcentē viņa idejas par garīgās ekoloģijas nepieciešamību. Būtu grūti definēt Jura Ābola daiļrades stilistisko piederību – tas var būt modernisms, avangards, dadaisms, bet tikpat labi arī nacionālais romantisms.

Viens no galvenajiem Trio Spectrum darbības virzieniem ir latviešu autoru kamermūzikas atskaņošana un sadarbība ar komponistiem. Ansamblis atsvaidzina sen nedzirdētus, reti atskaņotus latviešu komponistu mūzikas opusus, piemēram, Ādolfa Skultes „Noveli”, Paula Dambja „Šekspīra mūziku”, Artūra Grīnupa „Noktirni”, Viļņa Šmīdberga Trio, Jura Karlsona trio „Smilšu laiks” u. c.

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.