Ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) stīgu kvarteta koncertprogrammu "Mocarts. Zemzaris. Dvoržāks" "Klasika" noslēdz 2023./2024. gada koncertsezonu Latvijas Radio 1. studijā. 

LNSO kvartetā muzicē vijolnieki Sandis Šteinbergs un Darja Smirnova, altists Pēteris Trasuns un čelliste Dace Zālīte-Zilberte: pašiem mūziķiem kamermuzicēšana liek vērīgāk ieklausīties citam citā un veicina saspēles intensitāti simfoniskajā repertuārā, savukārt klausītājiem šādas programmas ļauj nonākt intīmākā dialogā ar mūziķiem un tos iepazīt jaunā gaismā...

10. jūnija tiešraides koncerta programmā mūziķi iekļāvuši stīgu kvarteta repertuāra klasiku: skan Volfganga Amadeja Mocarta Stīgu kvartets Nr. 14 Solmažorā, K. 387, kas pazīstams ar nosaukumu "Pavasara kvartets" un veltīts Jozefam Haidnam. Līdzās tam – Antonīna Dvoržāka Stīgu kvartets Famažorā op. 96, kas tapis 19. gadsimta nogalē Amerikā īsi pēc slavenās Devītās simfonijas "No Jaunās pasaules" sacerēšanas. Abus izvērstos opusus papildina Imanta Zemzara Četras bagateles, kas pirmatskaņotas 2014. gadā Mazajā Mežotnes pilī, bet līdz šim nav fiksētas ierakstā.

Koncertu vada un ar mūziķiem sarunājas "Klasikas" programmu vadītāja Liene Jakovļeva. Koncerta producente – Anna Veismane.