Jau pavisam drīz, 18. oktobrī sāksies Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kuru šogad ievadīs Dāvja Sīmaņa filmas “Tēvs Nakts” īpašais seanss.

Lai gan filmas pirmizrāde vēl tikai gaidāma, tā jau tikusi nominēta nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” 12 kategorijās, tostarp arī nominācijā “labākais komponists”. Tādēļ raidījuma ietvaros būs iespēja dzirdēt Edgara Rubeņa īpaši šai filmai radītās mūzikas framentus.

“Tēvs Nakts” it kā ir filma par vienkāršu ostas strādnieku, Žani Lipki, kurš ar savu sievu Johannu un citiem palīgiem, riskējot ar savu un tuvinieku dzīvību, vairāku gadu garumā otrā pasaules kara laikā spēja izglābt vismaz 55 ebrejus, brīnumainā kārtā izvairoties no nacistiskā režīma represijām. Tomēr pavisam vienkāršs ostas strādnieks Žanis Lipke nebija, par to liecina gan cilvēku atmiņas, gan arī viņa paveiktais.

Uz sarunu par gaidāmo filmu, kā arī par Žaņa Lipkes neordināro personību aicinājām filmas “Tēvs Nakts” režisoru Dāvi Sīmani un operatoru Andreju Rudzātu, kā arī Žaņa Lipkes memoriāla direktori Lolitu Tomsoni.