No 18. marta kinoteātros startēs Antras Cilinskas un Annas Vidulejas režisētā dokumentālā filma “Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks” par izcilo režisoru un operatoru Juri Podnieku. Tā veidota, izmantojot viņa rakstītās dienasgrāmatas un retus kā arī vēl nekad neredzētus audiovizuālus materiālus, tai skaitā - intervijas, fotogrāfijas, ārpus filmām palikušus kino un video fragmentus.

Juris Podnieks, viens no ievērojamākajiem latviešu dokumentālistiem, sāka savu karjeru kino kā operators, kopā ar Hercu Franku strādājot pie filmām "Aizliegtā zona" (1975) un "Desmit minūtes vecāks" (1978). Podnieka debija pilnmetrāžā bija 1982. gada filma "Strēlnieku zvaigznājs", kam sekoja "Vai viegli būt jaunam?" (1986), filma, kuru gada laikā noskatījās 28 miljoni skatītāju. Vēlāk to demonstrēja vairāk nekā 80 valstīs.

1991. gada 20. janvārī Podnieks kopā ar operatoriem Andri Slapiņu un Gvido Zvaigzni izgāja Rīgas ielās, lai filmētu padomju spēku uzbrukumu barikāžu laikā. Abi kinooperatori tika nošauti. Nākamajā dienā Podnieks nāca klajā ar paziņojumu: "Mēs devāmies kaujas laukā, lai ar kameras palīdzību meklētu patiesību ‒ tas bija mūsu vienīgais ierocis." Juris Podnieks gāja bojā nelaimes gadījumā 1992. gada 23. jūnijā 41 gada vecumā.

Raidījumā viesojas Antra Cilinska un Anna Viduleja.

“Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks” soli pa solim izseko dokumentālista mūža un karjeras pieturpunktiem, ļaujot par ekrānā redzamo un arī aizkadrā palikušo vēstīt pašam Podniekam- caur viņa dienasgrāmatas ierakstiem.

Režisore Anna Viduleja par filmu saka:“Mēs nevaram pretendēt uz tiešu portretu, jo Jura vairs nav, bet šis ir mūsu mēģinājums ieklausīties un ieskatīties Jura kinovalodā un personīgajā izteiksmē.” Savukārt Antra Cilinska, kura Jura Podnieka komandā strādāja kopš 1983. gada un vēlāk pārņēma “Jura Podnieka studijas” vadību, papildina: “Filma ir unikāla iepēja iepazīt Juri kā personību, kā kinocilvēku, atklāt laiku un sajust, ko nozīmē būt radošam cilvēkam, kurš skaudri izjūt esošo laiku un domā par nākotni.”

Raidījumā viesojas Antra Cilinska un Anna Viduleja.