No 11. aprīļa platformā TET+ un no 12. aprīļa Latvijas kinoteātros skatāma režisora Andreja Ēķa daudzsēriju mākslas filma “Dumpis”, kas balstīta patiesos notikumos. 1975. gadā uz padomju karakuģa notiek sacelšanās mēģinājums, kura priekšgalā ir naivais ideālistists - kuģa politvadītājs Špagins, kuru atveido aktieris Dainis Grūbe. “Dumpis” septiņās sērijās atveido drūmo Brežņeva laika ikdienu, cīņu par ideālismu un mēģina salauzt jebkādas ilūzijas un nostalģiju pēc “labajiem padomju laikiem”.

Seriāla “Dumpis” radošā komanda ir režisors Andrejs Ēķis, operators Gatis Grīnbergs, scenārija autori - Ivo Briedis, Vitālijs Dokolenko un Andrejs Ēķis, filmas māksliniece - Maija Dzene, kostīmu māksliniece Sandra Sila, komponists - Rihards Zaļupe. Līdzās Dainim Grūbem seriālā spēlē aktieri Elīna Hanzena, Inga Tropa, Agnese Budovska, Andris Keišs, Egons Dombrovskis un vēl daudzi citi.

Par seriāla “Dumpis” tapšanu, padomju armiju un stāsta aktualitāti mūsdienu politiskajā kontekstā stāsta studijas viesis - režisors, kā arī viens no seriāla scenārija autoriem un producentiem Andrejs Ēķis. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.