No 25. līdz 28. aprīlim kinoteātrī “Kino Bize” norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls. Tā pamatprogrammā ar nosaukumu “Dzīve” ir iekļautas filmas, kas interesējas par to, kā būt dzīviem. Filmas, kurās tiek pavērts logs uz kādas personas vai grupas sadzīvi, kas pievērš uzmanību ikdienā svarīgajam, fokusējas uz pieredzi, sensitivitāti un ziņkāri. Šīs programmas ietvaros tiks reflektēts nevis par jautājumiem, kas mēs esam, bet drīzāk – kas mums ir svarīgi un kas dod sparu dzīvot.

Līdztekus pilnmetrāžas filmu izlasei festivālā iekļautas arī vairākas īsfilmu programmas. "Starp paaudzēm" tiks apskatīta dzīve no dažādu paaudžu skatupunkta, īpaši brīžos, kad tās mijiedarbojas sadzīves situācijās vai darbā, bet programmu "Transformācijas" veido īsfilmas, kurās galvenā uzmanība pievērsta mūsdienu cilvēka dzīvei un tās sekām,  radītajiem atkritumiem un dabai.

Pēc trīs gadu desmitiem Rīgā atgriezīsies slavenais amerikāņu cinéma vérité dokumentālā kino režisors Ross Makelvijs, festivālā gaidāma viņa darbu retrospekcija, kā arī meistarklase. Ar stāstiem par filmām un to veidotājiem raidījumā viesojass festivāla rīkotājs Māris Prombergs.