No 5. līdz 11. aprīlim norisināsies jau 28. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS, kura virstēma šogad ir “Prāts”, aplūkojot cilvēka prāta nebeidzamo konfliktu ar sevi, tā spējas un radošo potenciālu. 2ANNAS savā programmā atskatīsies uz īsmetrāžas kino vēsturi, kā arī piedāvās aktuālā īsmetrāžas kino izlasi no vairāk kā 90 valstīm, tai skaitā filmas bērniem un jauniešiem. Šogad festivāla programmai piepulcējusies jauna sadaļa “Tīri kvīrs”. Tās ietvaros tiks izrādītas vairākas īsfilmu programmas, kā arī norisināsies diskusijas un pasākumi, akcentējot kvīru kopienu. Nosaukums “Tīri kvīrs” izvēlēts gan, lai iezīmētu programmas tematisko lauku, gan lai ironizētu par kino iespējām palikt “tīrās kategorijās”.

Programmas “Tīri kvīrs” kurators Žulijens Nuhums Kulibali stāsta:

“Ar šo festivāla sadaļu vēlos izaicināt skatītājus atvērt savu prātu plašākam krāsu spektram kino pasaulē. Šīs sadaļas programma fokusējas uz LGBTQ+ kopienas un filmdaru stāstiem, pētot mākslinieciskas stratēģijas, kas tiek izmantotas, lai norādītu uz atšķirīgo no pamatstraumes kino stāstiem, vai tieši otrādi – akcentētu līdzības un caur to uzsāktu kritisku dialogu”.

Industrijas dienu programma “2ANNAS FORUMS: Apziņas labirintos” šogad, izrietot no festivāla fokusa tēmas, arī pievērsīsies prātam, atmiņai un zemapziņai. Tiks pētīts un diskutēts par mākslīgā intelekta (MI) potenciālu filmu veidošanā un tā ietekmi uz radošumu, tostarp dodot iespēju interesentiem ar MI palīdzību izveidot savu īsfilmas scenāriju.

Raidījumā viesojas festivāla 2ANNAS programmu direktore Laima Graždanoviča un Industrijas dienu vadītāja Diāna Trope.