Šonedēļ "Piejūras klimatā" runāsim par nule atklāto Nacionālā Kino centra portāla filmas.lv sadaļu – restaurētu Latvijas klasisko filmu izlasi. 13 spēlfilmas, 2 dokumentālās un 3 animācijas, kas skatāmas visā pasaulē – vairāk par to, kādēļ un kā radusies šī iecere, raidījumā stāstīs Nacionālā Kino centra un portāla Kino raksti vēstnese Kristīne Matīsa

Strauji tuvojas ziemas brīvdienu sezona, un līdz ar to – ģimenes kino vakaru repertuāra izvēļu izaicinājumi. Šogad vērā ņemams konkurents ierasto straumēšanas platformu piedāvājumam būs plašs restaurētas latviešu kino klasikas klāsts, kas nupat kā pievienots portāla filmas.lv katalogam. Nacionālā Kino centra, Latvijas Nacionālā arhīva Valsts kinofotofonodokumentu arhīva un studijas Lokomotīve kopīgiem spēkiem atjaunoto filmu izlasi papildina kino zinātnieču Ingas Pērkones un Zanes Balčus, kino vēsturnieces Kristīnes Matīsas, kā arī animācijas zinātājas Ievas Vieses ievadvārdi. Filmas skatīties ir iespējams tiešsaistē jebkurā laikā bez maksas visur pasaulē, turklāt – bez angļu valodas subtitriem teju visām filmām pieejamas arī citu valodu versijas. “Lāčplēsis”, “Purva bridējs”, ”Kad lietus un vēji sitas logā”, “Ābols upē, “Motociklu vasara”, “Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili”, “Šķērsiela” un ”Zaķīšu pirtiņa” – šīs un vēl virkne citu filmu, kas tapušas laikposmā no 1930. līdz 1991. gadam, kādam sagādās patīkamu atkalredzēšanās prieku, bet kādam tā būs iespēja iziet īso kursu Latvijas kino.

Raidījumā skan mūzika no filmām “Baltie zvani”, “Četri balti krekli”, “Motociklu vasara” un “Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili”, kas skatāmas Latvijas kino klasikas izlasē.