Šis raidījums ir īpašs veltījums leģendārajai grupai Queen un Fredijam Merkūrijam, viņu 20.gadsimtā visvairāk atskaņotajai dziesmai Bohemian Rhapsody un aktierim Rami Malekam.

Divi galvenie vaļi, kuri nodrošina filmas enerģētiski spēcīgo jaudu un mērogu, ir nemirstīgā Queen mūzika un Fredija Merkurija lomas atveidotājs – aktieris Rami Maleks.

Ja šo 20. gadsimta mūzikas leģendu vārds garus komentārus neprasa, tad Rami Maleka vārdu daudzi pēc “Bohēmista rapsodijas” noskatīšanās piefiksēja pirmo reizi.

Rami Maleks ir 37 gadus vecs amerikāņu aktieris, kura biogrāfiju līdz šim veidoja galvenokārt otrā plāna lomas un televīzijas seriāli,  par savu darbu Maleks jau bija saņēmis vairākus apbalvojums, tostarp Zelta Globusu  un Amerikas kinoaktieru Ģildes balvu.

Ar Frediju Merkūriju Rami Maleku saista ne tikai vizuāli līdzīgie sejas vaibsti, bet arī biogrāfijas fakti.

Fredijs Merkūrijs, īstajā vārdā Farohs Bolzara, dzimis Zanzibārā, un viņa vecāki bija imigranti no Indijas, kuri ieradās Anglijā, kad Fredijs bija jau pusaudzis. Savukārt Rami Maleks, kurš dzimis Losandželosā, ir ēģiptiešu izcelsmes imigrantu dēls: viņa vecāki bija no Kairas. Tā nu abiem ļoti labi pazīstama trauslā sajūta būt svešajam, atšķirīgajam, neiederīgam.

Šobrīd Maleks ir publicitātes vilnī, par Merkurija lomu birst uzslavas un komplimenti – bet virtuozi realizētajā lomā tiešām ir ielikts megaliels darbs.

Rami Maleks: "Kad pirmoreiz apdomāju darbu pie Fredija Merkurija lomas, sapratu, ka viņš ir ikona, dārgums; kāds, kurš ir iecelts tādā kā dievības kārtā, rokmūzikas dievs, kuram ir tāds mantojums kā nevienam citam. Un tajā pat laikā zināju, ka man ir darīšana ar reālu cilvēku un viņa dzīvi.

Uzreiz darīju, cik bija manos spēkos – ņēmu gan dziedāšanas, gan klavierstundas. Noskatījos visu, ko bija iespējams noskatīties par viņu un ar viņu.

Un tomēr es negribēju tikai atdarināt Frediju. Man bija svarīgi saprast, kāpēc viņš darīja to, ko darīja un kā darīja; atklāt viņa cilvēcisko būtību, viņa cīņu ar sevi, cenšoties saprast un pieņemt savu atšķirīgumu – savādāko izcelsmi, seksuālo orientāciju, personību.

Katra loma ir grūta, bet šī bija īsta cīņa. Sapratu, ka varu izgāzties un sapratu arī, ka tā ir tāda “vienreiz mūžā” iespēja, kuru nedrīkst palaist garām, un metos šajā izaicinājumā ar pilnu jaudu!"