26. februārī savu pirmizrādi piedzīvoja daudzsēriju mākslas filma “Padomju džinsi”, kas jau uzsākusi savu ceļu Latvijas kinoteātros. Seriāla scenārija autori ir Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova un Valdemars Kalinovskis, režisori - Staņislavs Tokalovs un Juris Kursietis, bet galvenajā lomā redzams aktieris Kārlis Arnolds Avots.

Seriāls stāsta par pagrīdes “biznesa” iespējām Padomju savienībā - Renārs nodarbojas ar kontrabandu, negribīgi sadarbojas ar VDK un, meklējot ceļu uz savu brīvību, nonāk sistēmas gūstā - viņu iesloga psihiatriskajā slimnīcā. Taču arī tur Renārs atrod veidu, kā turpināt iesākto - slimnīcas šūšanas cehs kļūst par Rietumu džinsu pakaļdarinājumu ražotni.

Par to, kā radās ideja seriālam “Padomju džinsi”, kā tapa scenārijs un kāpēc mūsdienās ir tik svarīgi atgādināt par totalitāru režīmu kontroles mehānismiem, stāsta studijas viesi - režisors un viens no scenārija autoriem Staņislavs Tokalovs, režisors Juris Kursietis un aktieris Kārlis Arnolds Avots. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.