Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija" atgriezies no vieskoncerta Maskavā, uz P. Čaikovska koncertzāles lielās skatuves 14. decembra vakarā tas kopā ar talantīgo diriģentu Maksimu Jemeļjaničevu un kamerorķestri Musica Viva atskaņoja J. S. Baha Jāņa pasiju. Koncertu klātienē klausījās Dāvis Eņģelis, tālab "Klasikā" uzklausām viņa sagatavoto reportāžu no notikuma vietas - gan sarunu ar kora direktoru Māri Ošleju, gan diriģentu Maksimu Jemeļjaničevu un arī klausītājiem.

***

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija" Maskavā Pētera Čaikovska koncertzālē pēdējo reizi viesojās 2015. gada martā, kad sadarbībā ar Maskavas kamerorķestri Musica Viva diriģenta Māra Sirmā vadībā tika atskaņota J. S. Baha motete “Jesu meine Freude" un R. Ščedrina skaņdarbs “Apzīmogotais eņģelis".

Savukārt 2013. gada 10. novembrī tika aizvadīts neaizmirstams koncerts kopā ar pasaulslaveno Karalisko Concertgebouw orķestri un diriģentu Marisu Jansonu, atskaņojot G. Mālera 2. simfoniju.

Gramophone Award 2017 balvas laureāts Maksims Jemeļjaničevs (1988) diriģenta karjeru uzsācis 12 gadu vecumā un šobrīd vada Novosibirskas Musica Aeterna un ir Itālijas baroka ansambļa II Pomo d’Oro mākslinieciskais vadītājs. Valsts Akadēmiskais koris “Latvija" ar diriģentu sadarbosies pirmo reizi. J. S. Baha Jāņa pasija atskaņojumā piedalīsies arī Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas absolvente - soprāns Rebeka Botone (Rebecca Bottone), kontrtenors Meili Li, britu tenors Deivids Vebs (David Webb) un basbaritoni Dingls Jandels (Dingle Yandell) un Gulhems Vorms (Guilhem Worms), savukārt teicēja – evaņģēlista lomu uzņemsies pats diriģents Maksims Jemeļjaničevs.