14. septembrī uz tikšanos Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē tika aicināti mediju pārstāvji, lai iepazīstinātu ar Latvijas Nacionālās operas un baleta radošajiem plāniem 2022. /2023. gada sezonā, kas ietver piecu jauniestudējumu pirmizrādes, vairākus īpašus koncertus un krāšņu Latvijas Nacionālā baleta simtgades programmu.
Ar sezonas jaunumiem iepazīstināja LNOB valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis un LNO galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, bet sezonas pirmo jauniestudējumu – opereti “Jautrā atraitne” stāstīja tās muzikālais vadītājs un diriģents Tomass Rēzners (Thomas Rösner) un režisore Ūve Ēriks Laufenbergs (Uwe Eric Laufenberg).

Egils Siliņš: “Šajā sezonā Latvijas Nacionālajā operā esam ieplānojuši piecas pirmizrādes, kuru vidū būs divas operas, divi baleti un viena operete.

Pie mums Rīgā norisināsies arī prestižais jauno vokālistu konkurss Operalia, tā finālu 30. oktobrī diriģēs tenors un diriģents Plasido Domingo.

Pēc 10 gadu pārtraukuma ar solokoncertu LNO viesosies Kristīne Opolais. Redzēsim arī citus īpašus solistus. Ceru, ka vienīgie Covid-19 ierobežojumi, ar ko mums nāksies sadzīvot, būs masku nēsāšana. Esmu pārliecināts, ka sezonā ieplānotais varēs notikt pilnvērtīgi.”

Aivars Leimanis:

“Latvijas Nacionālajam baletam šī ir ļoti nozīmīga sezona – simtā! Mūsu atskaites punkts ir 1922. gada 1. decembrī notikusī baleta “Veltīgā uzmanība” pirmizrāde, kas bija pirmais pilnapjoma balets šajā namā.  Svinības noslēgsim šī gada 1. decembrī ar krāšņu Galā koncertu,”

Latvijas Nacionālās operas un baleta 2022./2023. gada sezonas pirmā pirmizrāde gaidāma 22. septembrī – Franca Lehāra operete “Jautrā atraitne”. Pasaulslavenās operetes jauniestudējums mūsu opernamā top muzikālā vadītāja un diriģenta Tomasa Rēznera un režisora Ūves Ērika Laufenberga vadībā.

Ūve Ēriks Laufenbergs: “1905. gadā Francam Lehāram ir izdevies radīt mūziku, kas ir saprotama visiem, arī šodien. Prieks radīt ko tādu, kas cilvēkiem patīk”.