14. martā Rīgas Latviešu biedrības namā notiek komponistes un pianistes Solveigas Selgas jubilejai veltīts koncerts “Atgriezties dabā”, kurā piedalās Ernests Mediņš, Valdis Muktupāvels, Artis Gāg,  klarnešu kvartets “Quattro Differente” Marinas Vidmontes vadībā, flautu kvartets “Flautissimo” Daces Bičkovskas vadībā, kā arī pati gaviļniece pie klavierēm.

Solveiga Selga: “Daba iespaidojusi mani visu šo darbu rakstīšanas procesā, upe, jūra, koki un laika telpas spēles ar mūžīgo. Daba, kurā iekļaujos, nevis pakļauju, izdzīvoju, mutuļoju un nomierinos, jūtot, kā dzīves atvēlētais laiks rit.”

No iepriekš rakstītiem darbiem skanēs “Ņirbošās lapu ēnas” flautu kvartetam un šakuhači flautai. Ar šakuhači skanējumu S. Selgu iepazīstināja etnomuzikologs Valdis Muktupāvels, kurš arī laipni piekritis piedalīties autorkoncertā. Veiksmīga bijusi arī sadarbība ar klarnešu kvartetu “Quattro Differente”, kuri atskaņos “Jūrā. Starp nopūtām un sauli”. Līdzās skaņdarbam sitaminstrumentiem solo: “Es mītu”, kurā Solveiga izmantojusi fragmentus no saviem dzejoļiem, sacerēts arī jaundarbs sitaminstrumentiem un klavierēm “Feeling Speed”, kam gaidāms pirmatskaņojums. Sitaminstrumentus autorkoncertā spēlēs Ernests Mediņš. Pirmatskaņojums būs arī klarnešu kvartetam. Solveiga Selga pati atskaņos skaņdarbus klavierēm.

Sarunā ar Solveigu Selgu - par iedvesmu dabā, ikdienu, apvienojot pilsētas un lauku dzīvi, mūzikas tapšanu un iedvemas avotiem, kā arī autorkoncerta programmu un mūziķiem.