"Vienmēr esmu centies atraisīt savu audzēkņu personības un meklējis to īpašo, kas katram raksturīgs. Man nav tādu "bijušo audzēkņu", ar visiem esmu labā kontaktā un sekoju viņu gaitām," intervijā Ievai Zeidmanei uzsver leģendārā klavieru dueta Riga Piano Duo dalībnieks, koncertpianists, pedagogs, muzikologs un sabiedriskais darbinieks RAFI HARADŽANJANS. 2. aprīlī pulksten 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē ar skaistu un īpašu koncertu viņš atzīmēs 80. jubileju. Dažas stundas pirms koncerta ar jubilāru tiekamies "Klasikas" studijā.

Koncertā varēs dzirdēt ne tikai Haradžanjana kādreizējos audzēkņus, bet arī pašu jubilāru klavieru duetā kopā ar saviem audzēkņiem, izpildot vairākus latviešu komponistu darbus, kuru tapšanu tiešā veidā iedvesmoja Riga Piano Duo spēle. Līdzās mūzikai būs iespēja dzirdēt arī jubilāra stāstus par sadarbībām ar komponistiem un citiem kolēģiem.

Koncertā piedalīsies pats Rafi Haradžanjans, Reinis Zariņš, Ruslans Perežilo, Inese Bušmane, Gļebs Beļajevs un Karīna Lebedeva-Goldmane, bet programmā iekļauta Pētera Vaska, Imanta Zemzara, Pētera Plakida, Jāņa Ivanova, Romualda Kalsona un vēl citu autoru mūzika.

Gatavojoties jubilejas koncertam Latvijas Mūzikas akadēmijā, pianists neslēpj: "Mūzikas akadēmijas Lielo zāli es ļoti cienu... Jo tur vismaz četrdesmit gadu garumā savu spēli rādījuši mani audzēkņi, un tur esmu muzicējis es pats."

Jubilejas intervijas gaitā - gan par daudzajiem audzēkņiem un mūziku, kas kādreiz tapusi speciāli Riga Piano duo, gan arī par to, kā ir muzicēt kopā ar kādreizējiem audzēkņiem.

Vairāk klausieties audioierakstā!