No 4. līdz 23. jūlijam mākslinieciskā viesu nama "Ārpus laika" parkā Salaspils novadā notiks festivāla "Ārpus laika" vasaras koncerti, kurus atklās Raimonds Pauls un džeza vokālā grupa Framest, ar kuras līderi Jāni Ķirsi jau šobrīd tiekamies "Klasikas" studijā.

Četros brīnišķīgos koncertos klausītāji tiksies arī ar Daumantu Kalniņu,  Raimondu Ozolu, Raimondu Macatu, Mārci Auziņu un Matīsa Čudara trio. Visu jūliju reizi nedēļā klausītājiem būs iespēja baudīt četrus muzikāli atšķirīgus brīvdabas koncertus Mākslinieciskā viesu nama "Ārpus laika" parkā. Publika parkā, kurā vietas ir gana, sēdēs ar drošo 2 metru distanci viens no otra, visos koncertos tiks piedāvātas reti vai teju neskanējušas programmas.

Festivāla “Ārpus laika” vasaras koncertus 4.jūlijā plkst. 15.00 (papildkoncerts) un 19.00 atklās Raimonds Pauls un džeza vokālā grupa Framest ar Maestro sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados komponēto mūziku, ko aranžējis Framest mākslinieciskais vadītājs Jānis Ķirsis.

12. jūlijā plkst. 17 festivālā ar koncertprogrammu "Dziesmas no pagājušā gadsimta Amerikas" viesosies dziedātājs Daumants Kalniņš un pianists Kristaps Vanadziņš. "Dažreiz mazāk ir vairāk. Mazāk instrumentu, vairāk brīvības, smalkuma, dinamikas un stāsta," - tā gaidāmo koncertu ieskicē Daumants Kalniņš.

16.jūlijā plkst.19 festivāls aicina uz Raimonda Ozola, Raimonda Macata un Mārča Auziņa koncertprogrammu "Klasika mūsdienu aranžējumos". Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols teic, ka viņa koncertdarbības mērķis ir atskaņot skaņdarbus, kas klausītājiem sniedz emocionālu baudu un atgādina, ka pasaules lielākā vērtība ir prieks, mīlestība un patiesums..

23. jūlijā plkst. 19 festivāla vasaras koncertus noslēgs Matīsa Čudara trio (Matīss Čudars, Ivars Arutjunjans, Edvīns Ozols) ar programmu “Improvizācijas ar brīvības enerģiju un meditatīvu klausīšanos”. Matīsa Čudara trio spēlē instrumentālu ģitārbungbasģitārmūziku, kuras komponists ir grupas ģitārists Matīss Čudars. Viņu interesē starpžanrisms jeb mūzika starp žanriem. Trio krāsu paletē ietilpst džeza un brīvās avantgarda improvizācijas, roka un “bluegrass”, kā arī tautiskās un klasiskās mūzikas izteiksmes līdzekļi. Viņu mūzikā lielu lomu spēlē kolektīvā improvizācija, tāpēc katrs koncerts ir unikāls, piesātināts ar radošo dzirksti, brīvības enerģiju un meditatīvu klausīšanos.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīklā un internetā.

Liene Jakovļeva: Satikāmies jau pirms kāda laika, lai runātu par viesu namu "Ārpus laika"- kaut kas jums jau paguva notikt, bet tad atkal pārtrūka. Tagad ar saviem kolēģiem grupā Framest atklāsiet šo festivālu, turklāt izsludināts arī papildkoncerts. Nav jau brīnums – piedalīsies taču arī Maestro Raimonds Pauls.

Jānis Ķirsis: Jā, man ar lielu, lielu prieku un laimes sajūtu jāsaka, ka mums tiešām būs iespēja tikties ar klausītājiem visa jūlija garumā – festivālā "Ārpus laika", kas ir Pierīgā, netālu no Rīgas, pa ceļam uz Daugavpili. Turp gan vēlams doties ar auto, jo sabiedriskais transports tur kursē tikai pāris reižu dienā.

Tas ir tikai 25 minūšu brauciens no Rīgas, tā ka visi laipni gaidīti – jūlijs būs krāšņs. (..)

Reiz jau mēs runājām par viesu namu – par kupola māju. Tagad tas viss pārcelts uz svaigu gaisu un notiks ārpus šīs mājas?

Lai pilnvērtīgi sajustu, izbaudītu un saprastu, kas ir kupola māja, ko saimnieki cēluši savām rokām – ar fantastisku interjeru, lielisku dabas ainavu un noskaņu, kas burtiski sevī iemieso ārpus laika sajūtu – ir vienkārši jāaizbrauc uz turieni un viss jāpiedzīvo pašam. Koncertos, kas tur jau mums notikuši, bijusi brīnišķīga sajūta. Jo programmu pamatmotīvs un stāsta līnija, ko veidojam kopā ar māksliniekiem, ir absolūta radoša brīvība.

Jebkuram māksliniekam, kurš festivālā piedalās ar savu programmu, dodam pilnīgu brīvību, jo "Ārpus laika" – tas ir zināms bezsvara stāvoklis, kurā mūziķis var brīvi izpausties.

Bet vismaz tik daudz tu vari pateikt – vai tas būs zem jumta vai skaidrām debesīm?

Ļoti ceram uz labiem laikapstākļiem – lai vai kā, mūziķi un instrumenti būs pasargāti. Mums, mūziķiem un grupai Framest, gatavojoties šim koncertam, ir ļoti jokaina sajūta, jo pārtraukums bijis diezgan liels, tāpēc ir gaidas un cerība, ka varēsim atgriezties pie normālas koncertdzīves. Tas jau ir tas, bez kā neviens no mums, radošajiem cilvēkiem, nevar.

Dzirdam visādus stāstus par to, kā šobrīd jūtas pasaulslaveni operdziedātāji un ka tas vienkārši nenāk par labu – neuzstāties, tāpēc aicinām visus klausītājus baudīt atkalsatikšanās prieku!

Tevi es tiešām neesmu satikusi sen, bet Maestro Raimondu Paulu šeit, Radio mājā, gan – teju katru otro dienu viņš nāk pretī pa kāpnēm, ienāk parunāties, un vienmēr viņam ir idejas – rokas un pirksti niez, lai kaut ko darītu. Framest programma festivālā būs kopā ar pašu Maestro.

Jā, Maestro būs pie klavierēm. Tā ir ļoti, ļoti fantastiska programma tā iemesla dēļ, ka mūzika, ko Maestro sarakstījis, ir no tā laika, kad neviens no mums, grupas dalībniekiem, vēl nebija dzimuši – tie ir sešdesmitie, septiņdesmitie gadi. Un tas gluži burtiski ienes šo ārpus laika nozīmi – ka mēs izpildām mūziku, ko oriģinālatskaņojumā neesam piedzīvojuši. Līdz ar to tas ir fantastiski, un tā ir brīnišķīga sajūta – būt kopā ar Maestro un viņa mūziku, improvizāciju, džezu. Tas viss tur būs.

Vairāk un plašāk - ierakstā.