Otrdienas neakadēmiskajā pusstundā atkalsatiekamies ar grupu Juuk. Pirmā tikšanās bija 2019. gadā albumā "Indulgenču tirgotāji", bet tagad tumšās folkmūzikas un kantrī grupa Juuk, kombinējot akadēmisko, folka un roka skanējumu, izdevusi albumu "Sikspārņi".

Mūziķi saka, ka šīs dziesmas paredzētas pieaugušiem bērniem, precīzāk - šajā albumā ir dziesmas ar dzeju bērniem, un tas iecerēts kā albums ģimenei. Albumā iekļauts komponista Edgara Mākena triju dziesmu cikls ar Jāņa Baltvilka dzeju, kuru papildina arī Sniedzes Prauliņas, Edgara Šubrovska un Oskara Jansona skaņdarbi.

Albuma tituldziesma sākas ar rindām "Sikspārņi pārnēsā … slepenas ziņas". Lai arī dziesma sarakstīta krietnu laiku pirms pandēmijas iestāšanās, Juuk smej, ka tā ir liktenīga sakritība. "Sikspārņi" daudzējādā ziņā ir pandēmijas albums — lai arī to ierakstīt grupa sāka Ingus Baušķenieka studijā Bicycle Systems, iestājoties Covid-19 ierobežojumiem, Juuk albumu turpināja ierakstīt attālināti, savā starpā apmainoties ar atsevišķi ierakstītiem skaņu celiņiem.

Liriski rotaļīgā, bet instrumentāli bagātīgā albuma iedvesmas avots ir Imanta Kalniņa komponētā bērnu mūzika.

"Sikspārņus" ieskaņojuši Sniedze Prauliņa, Dina Skreitule, Edgars Šubrovskis, Oskars Jansons, Rinalds Maksimovs un skan balsis, flautas, vijolei, ģitāras, ērģeles un perkusijas.

***