1983. gadā Daugavpilsī basģitārista Valda Rundzāna vadībā dzima vokāli instrumentāls ansamblis ar tiem laikiem daudznozīmīgu nosaukumu „Elpa", ko grupas puiši patapināja no Ojāra Vācieša tāda paša nosaukuma dzejoļu krājuma.

Savā darbības laikā grupa „Elpa" sniegusi koncertus visā Latvijā, Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Lietuvā, veiksmīgu sadarbību kopīgos koncertos veidojot ar grupām Credo, Remix, „Līvi", „Jumprava", „Odis", „Sīpoli" u.c.

Pirmais lielākais ansambļa sasniegums - uzvara 1984. gada zonālajā pašdarbības ansambļu skatē un labi panākumi republikas skatē, kurā „Elpa" kļūst par progresīvāko un laikmetīgāko dalībnieci. 1986. gadā grupa tiek atzīta par labāko „Mikrofona aptaujas" debitanti, un jau gadu vēlāk Latvijas Radio studijā veic ierakstu mūzikas ciklam „Daugavas valoda".

Diemžēl 1995. gadā traģiski iet bojā komponists, solists un taustiņinstrumentālists Jānis Logins, un „Elpas" darbība tiek pārtraukta.

2008. gada sākumā tiek izveidots jauns mūziķu sastāvs, un pēc 14 gadu darbības pārtraukuma grupa „Elpa" uzstājas grupas basģitārista Valda Rundzāna 50 dzīves un 35 darba gadu jubilejai veltītā koncertā „Basa Sirds" Daugavpils rajona Kultūras namā, kā arī Daugavpils pilsētas svētkos un koncertā „Taiseits Latgolā! / Made in Latgola!" Preiļos.

2008. gada novembrī rokgrupa „Elpa" piedalās mūzikas un mākslas festivāla „Bildes" Veterānu koncertā, kur Valdis Rundzāns, klausītāju ovācijām skanot, grupas vārdā paziņo: „Mēs atgriežamies uz skatuves Jāņa Logina piemiņai!"