Latvijas Radio 3 – Klasika rīkotajā koncertā 3. aprīlī Latvijas Radio 1. studijā pirmo reizi kopīgā koncertā tiekas divi ievērojami mūziķi, kuri pašlaik mīt Vācijā – vijolnieks Georgs Sarkisjans un pianists Georgs Kjurdians.

Īpaši tiešraides koncertam tapusi jauna mākslinieciski piesātināta programma. Ekspresīvajai Riharda Štrausa Sonātei Mibemolmažorā op.18 blakus likta armēņu autora Karena Hačaturjana mūzika – Vijolsonāte solminorā op. 1. Zīmīgi, ka arī abu mūziķu dzimtas saknes saistītas ar Armēniju. Koncertā skanēja arī divu spilgtu latviešu komponistu miniatūras: Lūcijas Garūtas "Dramatisks moments" un Jāzepa Vītola "Romance".

Kā atzīst mūziķi, "programmas recepte ir gluži vienkārša – blakus likti augstvērtīgi skaņdarbi, kas koncertzālēs un radio ēterā ir retāk sastopami, turklāt tie atspoguļo pašu izpildītāju identitāti. Kaut programma būtu saucama par izteikti romantisku, klausītāju noteikti iepriecinās atšķirīgā mūzikas valoda un dažādu laikmetu nianses".

Koncertu vadīja Orests Silabriedis.

Vijolnieks Georgs Sarkisjans divas reizes nominēts Lielajai mūzikas balvai – 2016. gadā par "Izcilu sniegumu kameransamblī" un 2021. gadā "Par izcilu interpretāciju", novērtējot spožo Arama Hačaturjana Vijolkoncerta izpildījumu kopā ar LNSO un diriģenti Kristīnu Posku. Bijis ilggadējs LNSO koncertmeistars, kļuvis par laureātu konkursos kā solo, tā kamermūzikas kategorijās Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Ukrainā, Krievijā un Vācijā. Spēlējis Gustava Mālera Jauniešu SO, NRW Jauniešu kamerfilharmonijas orķestrī, Vācu Kamerakadēmijā Neusā pie Reinas. Kā solists uzstājies ar Diseldorfas, Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijas simfoniskajiem orķestriem, Bonnas Klasiskās filharmonijas orķestri, Ziemeļreinas-Vestfālenes Valsts jauniešu orķestri un citiem. Mūzikas skolas Akademie für Musik am Rhein dibinātājs. Šobrīd Georgs ir koncertmeistara vietnieks orķestrī Bergische Symphoniker un pasniedzējs Roberta Šūmaņa mūzikas augstskolā Diseldorfā.

Pianists Georgs Kjurdians absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, Roberta Šūmaņa Mūzikas augstskolu Diseldorfā pie Barbaras Ščepaņskas, ieguvis maģistra grādu Folkvanga mākslas universitātē Esenē pie Hisako Kavamuras. Studējot Georgs kļuvis par daudzu nacionālo un starptautisko konkursu laureātu, tostarp ieguvis nozīmīgo trešo prēmiju, kā arī publikas balvu 19. Starptautiskajā Johana Sebastiāna Baha konkursā Leipcigā. Georgs ir piedalījies meistarklasēs pie Mihaila Voskresenska, Hui-Ying Liu-Tawaststjernas, Žaka Ruvjē, Jana Vajna, Klausa Hellviga, Dmitrija Baškirova u.c. Mūziķis ir uzstājies ar Kurpfalijas kamerorķestri, Vidusvācijas kamerorķestri, Capella Istropolitana, Ļvivas Filharmonijas orķestri, Minsteres Simfonisko orķestri. Kopā ar vijolnieci Magdalēnu Geku nominēts Lielajai mūzikas balvai 2020. gadā. Šogad klajā nācis Georga Kjurdiana pirmais soloalbums ar J. S. Baha, L. Bēthovena un J. Brāmsa klaviermūziku.