"Man ļoti pietrūkst mūsu Ziemassvētku koncertu!"  - tā sarunā ar Gitu Lanceri saka Ilga Reizniece, kuras dibinātā un vadītā grupa "Iļģi" šogad atzīmēja 40. dzimšanas dienu.

"Četrdesmit gadi - tas nav joks!", Ilga atceras mirkļus no "Iļģu" vēstures, sākot ar sludinājumu pieteikties mūziķiem un teicējām jaunveidojamajā Iļģuciema kultūras nama folkloras ansamblī, uz kuru atsaucās meitenes, kas tautasdziesmas tiešām "teica", t.i. skaitīja. Pieminot daudzās brīnišķīgās dziedātājas - Irēnu Matisoni, Māru Zariņu (Klotiņu), Birutu Kipļuku (Ozoliņu), Māru Kalniņu, Zani Šmiti, Rūtu Muktupāvelu, Irīnu Mihailovsku - kuras piedalījušās dažādu "Iļģu" programmu veidošanā, Ilga atzīst, ka "Iļģi" ir vienmēr mainīgi, un droši vien tieši tādēļ ir spējuši tik ilgi pastāvēt. 

Par "Iļģu" stila transformēšanos no "gandrīz folkloras" ansambļa līdz folkrokam, par dažādām programmām - arī tām, kas glabājas tikai Latvijas radio fonotēkā, kā arī par jauno digitālo albumu "Mēs deviņi bāleliņi" klausieties Vecgada vakara sarunā ar Ilgu Reiznieci.

***

Aicinām noklausīties arī Anetes Stuces veidoto 21. decembra raidījumu "Etnovēstis", kurā skanēja gan fragmenti no jaunā albuma, gan saruna ar llgu Reiznieci, Māri Muktupāvelu un Gati Gaujenieku.