Ansambļa Pygmalion un tā mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Rafaela Pišona veidotajam ierakstu albumam ar Franča Šūberta, Kārļa Marijas fon Vēbera un Roberta Šūmaņa labi atpazīstamu un retāk dzirdētu darbu fragmentiem dots nosaukums Mein Traum ("Mans sapnis"), un tā veidotāji vadījušies pēc Franča Šūberta atstātā teksta fragmenta, ko 1822. gadā pierakstījis Šūberta brālis.

Šī teksta fragments, kas varētu līdzināties pierakstītam sapnim, vēstī par tēva izraidīto dēlu, kuram divreiz bijis jādodas projām no tēva mājām. Kā zināms, Šūberta tēvs, jauneklim sasniedzot 18 gadus, paziņoja: ja Šūberts vēlas kļūt par komponistu, viņam pašam jānodrošina iztika.

"Es vēlreiz klīdu tālu tālēs, ilgus garus gadus es dziedāju dziesmas. Ja es gribēju dziedāt par mīlestību, tā man kļuva par sāpēm. Un, ja es gribēju atkal dziedāt tikai par sāpēm, tās pārvērtās par mīlestību." Tā ceļinieka vai klejotāja tēls Šūberta mūzikā jeb šūbertiskais arhetips sevi izpauž caur dziesmu, un šī dziesma, būdama ambivalenta jeb daudznozīmīga, stāsta par mūžīgo vilšanos un dzimtenes izjūtas trūkumu šajā pasaulē.

Tāpat kā Šūberta sapnis, arī šīs programmas skaņdarbi savstarpēji izkārtoti pēc kontrastu principa un klausītājam jābūt gana zinošam, lai no konkrētā skaņdarba fragmenta saturisko vēstījumu kā freskas daļu iekļautu kopējā stāstā. Visas 15 albumā iekļautās kompozīcijas izskanēs bez pārtraukuma, jo ansambļa Pygmalion iecere bijusi izcelt viena laikmeta skaņdarbu līdzības, parādot kā atšķirīgu autoru kompozīcijas spēj papildināt cita komponista tēlu pasauli. Piemēram – Nāras dziesma no Vēbera operas "Oberons" tieši pāraug Šūberta Nepabeigtās simfonijas lēnajā daļā, savukārt ievads operai "Alfonso un Estrella" izskan kā ievads Šūberta vokālajai poēmai Gruppe aus dem Tartarus ar Šillera dzeju.

Līdz ar Pygmalion orķestri un kori solisti šajā ierakstā ir franču baritons Stefans Degū, franču kolotratūrsoprāns Sabīne Devjēla un franču soprāns Judīte Fa. Pie diriģenta pults - Rafaels Pišons.

Šis albums, ko klajā laidis ierakstu nams Harmonia Mundi, būs raidījuma "Orfeja auss" muzikālajā ēdienkartē svētdien, 25. decembrī, kad Orests Silabriedis sarunāsies ar dziedātāju Ansi Bētiņu, skarot gan albuma koncepciju, gan instrumentācijas un interpretācijas jautājumus.