Veram vaļā izcilā austriešu basa Gintera Groisbeka (Guenther Groissboeck) un vācu pianista Gerolda Hubera (Gerold Huber) ieskaņoto albumu Herz Tod ("Sirds nāve"), ko pērn klajā laidusi mūzikas izdevniecība DECCA.

Pasaulē pieprasītā dziedoņa balss daudzkārt skanējusi uz operskatuves līdzās Elīnai Garančai, un kā Elīnas solo koncerta klausītājs un vērtētājs Ginters Groisbeks ticis uzrunāts arī Zalcburgas festivālā 2017. gada augustā, tā nonākot "Klasikas" raidījumā "Latviešu mūziķi pasaulē" (šovakar neliels šī raidījuma fragments).

Pirms atvērsim jauno tvartu (2018, Universal Music GmbH), ieklausīsimies arī abu mūziķu - Gintera Groisbeka un Gerolda Hubera - pārdomās Universal Music Austria oficiālajā treilerī. Lūk, neliels G. Groisbeka sacītā citāts: "Mums bija jāatrod kāds kopsaucējs, kas tematiski  atbilstu šī albuma programmai kopumā.

Un man tik ļoti iepatikās Herz Tod ("Sirds nāve"), ka mēs to ielikām virsrakstā. Tas visam piešķir skarbu, pat nedaudz klīnisku nokrāsu, kas liek saausīties un pievērst uzmanību.

Pēdējo 200 - 300 gadu laikā sirdij kā dvēseles un mīlestības mājvietai cilvēku uztverē tiek piešķirta aizvien mazāka loma, un par sirdi domājam vienkārši kā asinis pumpējošu orgānu. Tieši tādēļ, domājot par Zeitgeist – mūsu laika garu – es vēlējos no jauna apsvērt, kas īsti ir sirds”.

***

J. Brāmss - "Četri nopietni dziedājumi" op. 121
R. Vāgners - "Vēzendonkas dziesmas"
H. Volfs - "Mikelandželo dziesmas"
G. Mālers - "Rikerta dziesmas"