Pūpulsvētdienā "Klasikas" tiešraidē no Minhenes Herkulesa zāles klausījāmies Johana Sebastiāna Baha Sv. Jāņa pasiju maestro Herberta Blomsteda vadībā.

Atskaņojumā piedalās: Anna Prohāska (Anna Prohaska, soprāns), Elizabete Kulmane (Elisabeth Kulman, mecosoprāns), Marks Pedmors (Mark Padmore, tenors), Endrū Stepls (Andrew Staples, tenors), Pīters Hārvijs (Peter Harvey, baritons), Krešimirs Stražanacs (Krešimir Stražanac, basbaritons), Andreass Burkharts (Andreas Burkhart, baritons), Bavārijas Radio koris un simfoniskais orķestris.

Pasija ir stāsts par Kristus pēdējām dienām, un Jo­­hana Sebastiāna Baha pasijas ir īstas ciešanu drāmas, kas nereti tiek pielīdzinātas operžanram. Tajās ir tik spilgti tēli, to attiecības – tik vareni izvērstas un stāsta dramaturģija - tik mērķtiecīga, ka Baha spalvai piederošās pasijas veido šī žanra kulmināciju pasaules mūzikas vēsturē. Šie monumentālie darbi ir Baha ģēnija augstākās virsotnes, un filosofiskās koncepcijas spēkā tām konkurentu nav. Vairums avotu sliecas domāt, ka meistars kopumā uzrakstījis piecas pasijas. Līdz mūsdienām pilnībā saglabājušās divas – Sv. Jāņa pasija un Sv. Mateja pasija, savukārt no Sv. Marka pasijas saglabājies vien librets, pēc kura vācu diriģents, ērģelnieks un komponists Dīthards Helmanis šo darbu rekonstruējis (tā pasaules pirmatskaņojums notika 1964. gadā.)

Dramatiski dinamiskā, efektīgos kontrastos būvētā un ilustratīvi tēlainā Sv. Jāņa pa­sija sacerēta 1724. gadā.