Tiešraidē no Lielās ģildes -  festivāla Windstream noslēguma koncerts „Parīzes iedvesmotie” ar Džordža Gēršvina  „Amerikāni Parīzē,” Igora Stravinska svītu no baleta „Ugunsputns,” franču komponistes Idas Gotkovskas „Uguns poēmu” un amerikāņu skaņraža Gerija Zīka efektīgo Koncertu perkusijām un pūtēju orķestrim.

Soliste – par perkusiju zvaigzni, fenomenu un burvi dēvētā jaunā franču sitaminstrumentāliste Adelaida Ferjēra, pie Orķestra "Rīga" diriģenta pults – Valdis Butāns. Koncertu vadīs Anete Ašmane-Vilsone, tiešraidi - llga Auguste, starpbrīdī piedāvājot interesantas sarunas ar diriģentu Valdi Butānu un koncerta klausītājiem, tostarp sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu. Interviju sniedza arī festivāla Windstream „krustmāte”, Orķestra „Rīga” kādreizējā direktore Ilona Breģe, kuras laikā šis festivāls iedibināts. Pēc koncerta ar orķestra aktualitātēm iepazīstināja orķestra tagadējā direktore Selga Laizāne.

Koncerta programmā:

Ida Gotkovska “Uguns poēma”

Gerijs Zīks Koncerts perkusijām un pūtēju orķestrim”

I daļa Maršs

II daļa Meditācija

III daļa Fantāzija

 

Džordžs Gēršvins / instrumentējis Mari van Gils “Amerikānis Parīzē”

Igors Stravinskis / instrumentējis Rendijs Ērls Baletsvīta “Ugunsputns”

I daļa Ievads-Ugunsputna deja-Variācija

II daļa Princešu deja

III daļa Kaščeja velnišķīgā deja

IV daļa Šūpuļdziesma

V daļa Fināls

Adelaida Ferjēra (Adélaïde Ferrière, Francija) 2017. gadā ar izcilību absolvējusi Parīzes konservatorijas maģistrantūru, studējusi arī Londonas Karaliskajā Mūzikas koledžā. Francijas klasiskās mūzikas raidstacija Radio Classique viņu nosaukusi par “klasisko perkusionistu zvaigzni”, bet Lielbritānijas laikraksts The Times savulaik rakstījuši, ka Ferjēra ir “iespaidīgi apdāvināta”. Jaunā mūziķe saņēmusi prestižo, ikgadējo franču klasiskās mūzikas balvu Victoires de la Musique Classique kategorijā “Gada instrumentālais solists”, kļūstot par pirmo sitaminstrumentālisti, kurai piešķirts šis apbalvojums. Jaunā mūziķe agri guvusi starptautisku atzinību; arī nupat atgriezusies no vērienīgas koncerttūres Austrālijā, ar koncertiem viesojusies daudzās valstīs. Uzstājusies lielākajās Francijas, Austrijas, Luksemburgas un Londonas koncertzālēs, kā arī Zalcburgas festivālā. Viņa aicināta izpildīt solo partijas kopā ar nozīmīgākajiem orķestriem Francijā, Šveicē un citviet. Ferjēras radošajā ampluā ir arī kamermūzika un sadarbība ar komponistiem, pirmatskaņojot viņu jaundarbus.

Adelaida Ferjēra kopā ar Orķestri “Rīga” atskaņo amerikāņu komponista Gerija Zīka Koncertu perkusijām un pūtēju orķestrim. Skaņdarbs radīts 2001. gadā un veltīts Dienvidkarolīnas universitātes profesora Skota Hēringa (Scott Herring) sitaminstrumentu klases spožākajiem talantiem. Koncertam ir trīs daļas, kurās solista spējas atklājas ar sevišķi plašu sitaminstrumentu instrumentāriju – tiek atskaņoti tādi instrumenti kā marimba, vibrofons, krotāļi, zvaniņi, bungas, tomi, bongas, šķīvji un citi.