Tiešraidē no Minhenes - Bavārijas Radio simfoniskā orķestra 75. gadadienai veltīts koncerts ar Arnolda Šēnberga lieldarbu "Gurres dziesmās" progammā. Grandiozā darba atskaņojumā piedalās: Valdemārs – Saimons O'Nīls (Simon O'Neil, tenors), Tove – Doroteja Rešmane (soprāns), Meža dūja – Džeimija Bārtona (mecosoprāns), Zemnieks – Jozefs Vāgners (basbaritons), stāstnieks - Tomass Kvasthofs, MDR radio un Bavārijas Radio koris un orķestris, kā arī diriģents Saimons Retls. 2023./2024. gada sezonā viņš kļuva par Bavārijas Radio simfoniskā orķestra un Bavārijas Radio kora galveno diriģentu, aizstājot Marisu Jansonu, kurš izcilo Minhenes orķestri vadīja no 2003. gada līdz savai aiziešanai 2019. gada beigās.

Liverpūlē dzimušais Saimons Retls ir sestais Bavārijas Radio simfoniskā orķestra muzikālais līderis šī 1949. gadā dibinātā kolektīva vēsturē. Viņa priekšgājēji ir bijuši Eižens Johums, Rafaels Kubeliks, sers Kolins Deiviss, Lorins Māzels un Mariss Jansons. 

Pie Bavārijas Radio simfoniskā orķestra pults Saimons Retls pirmo reizi stājās 2010. gadā. Šajos sadarbības gados ir izskanējušas daudzas programmas, iznākuši Vāgnera "Reinas zelta" un "Valkīras", kā arī Mālera "Dziesmas par zemi" ieraksti.

“Gurres dziesmas” pieciem solistiem (soprāns, mecosoprāns, divi tenori, baritons), teicējam, vīru korim, jauktajam korim un lielam simfoniskajam orķestrim pirmatskaņojumu piedzīvoja 1913. gada 23. februārī Vīnē. Viduslaiku leģendu iedvesmotās dziesmas ar dāņu dzejnieka Jensa Pētera Jākobsena tekstiem vēsta par mīlestību, kura dāņu karaļa Valdemāra sirdī iemājojusi pret meiteni Tovi. Viņi kopā devušies uz Zēlandi, kur iemīlējies karalis uzcēlis Gurres pili. Uzzinājusi par to, karaļa sieva likusi Tovi slepus nonāvēt. Izmisuma neprātā karalis nolād Dievu, jo tas nav novērsis šo nelaimi. Par to karalis saņem sodu, saskaņā ar kuru viņam kopā ar aizsaules rēgu pulku naktīs mūžam jāmedī Gurres pils apkārtnē un kopā ar rēgiem jāpazūd, līdz uzaust dienas gaisma.