17. jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā savu 75. dzimšanas dienu ar krāšņu jubilejas koncertu svinēja diriģents un pedagogs, viens no zēnu koru kustības pamatlicējiem, Rīgas Doma kora skolas izveidotājs Jānis Erenštreits. Vienlaikus šis pasākums bija arī atvēršanas svētki viņa sarakstītajai grāmatai par Jāni Cimzi "Kroņu pinējs" , fragmentus no tās svētku pasākumā lasīja aktieris Gundars Āboliņš.

Svētku koncertā piedalījās Rīgas Doma zēnu koris, Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris, absolventu vīru koris, Raimonds Pauls (klavieres), Jānis Šipkevics (balss), vokālā grupa Framest, Vita Kalnciema (ērģeles) un diriģenti Mārtiņš Klišāns, Aira Birziņa, Valdis Butāns, Jānis Ozols, Sigvards Kļava, Romāns Vanags, Ārijs Šķepasts, Mārtiņš Ozoliņš, Māris Sirmais, Jānis Liepiņš, Edgars Račevskis un Ints Teterovskis.

Koncerta programmā skanēja Alfrēda Kalniņa, Jurjānu Andreja, Emīla Dārziņa, Jura Karlsona un citu komponistu mūzika, bet jaundarbu ar Daces Micānes-Zālītes tekstu jubilāram veltījis Jānis Ķirsis .

Paša jubilāra priekšnesumā koncertā iekļautas trīs viņam īpašas dziesmas - Raimonda Paula un Viļa Plūdoņa "Bij’ manā somiņā", Alfrēda Kalniņa miniatūra ar Kārļa Skalbes tekstu "Šurp, brāļi!" un Raimonda Paula un Jāņa Petera "Ai, brāli, manu mazo brālīti!"

Koncerta moto ir ietverts dzejas rindās, kuras tēlainā metaforā runā par gaviļnieka Jāņa Erenštreita dzīvi, līvu saknēm un mūžu, kalpotu mūzikai.

Dziesmu koks, līvu valodā lūdzu par jūru un ļaudīm – par dziesmu,
Kas neapstāsies žūžot sidrablapu vainagā tavā -
Ņem mani par vēja stabules kalpu,
Lai dziesmai atdodu mūžu savu.

Jāņa Erenštreita darbība saistīta ar nozīmīgu devumu Latvijas kultūrizglītībā - zēnu kora kustības veidošanu Latvijā, zēnu kora dziedāšanas tradīciju kopšanu un uzturēšanu, jauna izglītības modeļa - Rīgas Doma kora skolas izveidošanu Latvijā. Ne mazāk būtiski ir viņa radošā un pedagoģiskā darba gadi gan Em.Dārziņa mūzikas vidusskolā, gan Rīgas Doma kora skolā. J.Erenštreits stāvējis pie Latvijas zēnu koru salidojumu tradīcijas šūpuļa 1971.gadā.

Viņa vadībā organizēti seši Zēnu koru salidojumi, kas organizēti, ievērojot muzicēšanas procesa divas pamatvērtības - mūzikas mīlestība un kvalitatīvs sniegums Līdzās tam, J.Erenštreits bijis sešu Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku virsdiriģents un aktīvi iesaistījies svētku repertuāra izvēlē un metodiskajā darbā. J.Erenštreits zēnu koru kustībai Latvijā devis starptautisku skanējumu - viņš ir piecu starptautisko zēnu koru festivālu "Rīgas Doms" organizators un mūzikas direktors. Festivālu ietvaros Rīgā koncertējuši pasaules slavenākie zēnu kori.

Jānis Erenštreits ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.