13. augusta vakarā Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē no Londonas Karaliskās Alberta zāles piedāvāja Latvijas Radio kora uzstāšanos pasaulslavenajā festivālā BBC Proms ("BBC Promenāde")!

Latvijas Radio koris pasaules lielākajā klasiskās mūzikas festivālā BBC Proms jeb "BBC Promenāde" Londonā piedalās pirmo reizi un dzied trijās koncertprogrammās, kas veltītas krievu komponistu mūzikai. Pirmās divas programmas 13. augustā plkst. 20.00 un plkst. 23.45 pēc Latvijas laika tiešraidē no Karaliskās Alberta zāles piedāvāja Latvijas Radio 3 "Klasika".

"BBC Promenādē" Latvijas Radio koris piedalās pēc festivāla programmas veidotāju personīga uzaicinājuma. Tas ir apliecinājums kora izcilajai mākslinieciskajai kvalitātei un vienlaikus – Latvijas mūziķu vispāratzītajam statusam pasaulē.

Nakts koncertā, kas sākās plkst. 23.45, Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā atskaņoja Sergeja Rahmaņinova grandiozo nakts lūgšanu "Vesperes", kas ilgst vairāk nekā stundu un ko mēdz uzskatīt par vienu no 20. gadsimta sakrālās mūzikas stūrakmeņiem. Pie "Vesperēm" Latvijas Radio koris pēdējos gados atgriežas atkārtoti, un iespējams, ka uzaicinājums atskaņot tās "BBC Promenādes" koncertā sekojis pēc lieliskajām atsauksmēm prestižajā mūzikas žurnālā Gramophone drīz pēc tam, kad koris tās ieskaņoja mūzikas izdevniecības Ondine klajā laistajā albumā.

Savukārt pirmajā koncertā, kas pēc Latvijas laika sākās plkst. 20:00, Latvijas Radio koris uzstājās kopā ar BBC Skotijas simfonisko orķestri, pianistu Aleksandru Gavriļuku un diriģentu Tomasu Dausgordu...