No 7. aprīļa līdz 11. maijam jau 22. reizi norisināsies Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, skatītājiem piedāvājot izrādes Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī. Festivāla devīze joprojām ir tā pati - "No klasikas līdz avangardam", savukārt šā gada tēma ir "Mīlestība", lai pasaulē un cilvēkos vairotu labo, skaisto, cildeno un mūžīgo.

"Dejosim daudz, skaisti, emocionāli, pārliecinoši, krāsaini, oriģināli; būs daudz dažādu pasākumu un izrāžu," stāsta festivāla direktore Lita Beiris, vienlaikus uzsverot: "Daļēji jau esam festivālu atkļājuši ar fotoizstādi "Galerijā Centrs", kur var apskatīt trupas, māksliniekus, pasākumus fotogrāfijās - iespējams, tas palīdzēs izšķirties, kurus pasākumus vēlamies apmeklēt. Varbūt tā būs Džordāno Čikāgas džeza dejas kompānija vai Pekinas Dejas teātris. Pirmo reizi esam uz Latviju atveduši šādu dejas izrādi, jo mēs it kā kaut ko zinām par Ķīnas dejas mākslu un kultūru, bet tagad būs iespēja novērtēt pa īstam. Šogad viņu izrādes pamatā - Oskara Vailda luga "Lakstīgala un roze", un tajā izmantota Čaikovska mūzika."

Tāpat festivāla programmā paredzēts tradicionālais atklāšanas koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā (t/c ORIGO), Zviedrijas kino vakars, kā arī citas aktivitātes.

Šā gada festivāla īpašais pārsteigums būs itāliešu horeogrāfes Benedetas Capanas (Benedetta Capanna) izrāde “Saknes” – veltījums viņas vecmāmiņai, kādreizējai Latvijas baleta solistei Mirdzai Kalniņai. Šī izrāde notiks 23. aprīlī Kultūras akadēmijas Teātra mājā  "Zirgu pasts".

Festivālu vainagos pašas Litas Beiris horeogrāfiska fantāzija "Ugunī", kas pasaules pirmizrādi piedzīvos 11. maijā Rīgas Latviešu biedrības namā. Te sastapsim Edgaru, Kristīni un vēl citus Rūdolfa Blaumaņa varoņus.

"Ne jau katrs uzdrošinās pieskarties mūsu rakstniekiem. Manuprāt, mēs to darām par maz. To vajadzētu izbaudīt, jo tās ir mūsu saknes," prāto Lita Beiris..

"Muzikālais materiāls būs dāsns, plašs - komponists un diriģents Andris Vecumnieks man atsūtīja milzu gūzmu ar dažādiem abumiem un teica: "Taisi!" Taču tas nav tik vienkārši - "taisīt" tukšā vietā, no nekā. Librets tapis jau pasen, pirms divarpus gadiem, taču acīmredzot vēl nebija pienācis īstais laiks. Tagad ir īstie cilvēki, situācija, taču šajā darbā vēl jāiegulda ļoti daudz darba. Izrāde būs kā tilts no pagātnes uz nākotni, Blaumanis mūsdienu cilvēku acīm. Tāds, kāds viņš mums atklājas. Centrā būs Edgars un Kristīne, bet pārējās četras raksturlomas - tēli, kas veido viņu likteņus."