Pēc Sigvarda Kļavas iniciatīvas, Latvijas Radio koris, godinot Vilni Šmīdbergu viņa astoņdesmitgadē, sadarbojas ar JVLMA kordiriģēšanas maģistrantiem. 

25. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Latvijas Radio kora un JVLMA kordiriģēšanas maģistrantu priekšnesumā izskanēs īpaša programma, kuras centrā - Viļņa Šmīdberga cikls “Mītiskās dziesmas” jauktajam korim un sitaminstrumentiem ar latviešu tautasdziesmu buramvārdiem. To savulaik pasūtinājis diriģents Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris, un pirmatskaņojums noticis 2002. gadā.

Koncertā piedalīsies Latvijas Radio koris /mākslinieciskais vadītājs Kaspars Putniņš/ un Reinis Tomiņš /sitaminstrumenti/, kā arī diriģenti – JVLMA kordiriģēšanas nodaļas maģistranti Anastasija Kildiša, Patriks Kārlis Stepe, Rihards Lapiņš un Georgs Zujevs, kā arī JVLMA jauktā kora mākslinieciskais vadītājs Valdis Tomsons.

Sarunā ar Georgu Zujevu un Valdi Tomsonu noskaidrojam, ka abus pārējos koncerta programmā iekļautos autorus - Pēteri Vasku un Mārtiņu Braunu -, saucot viņus par vistuvākajiem brāļiem mūzikā, jubilārs izvēlējies pats. Vaicājam, ko jaunajiem diriģentiem nozīmē stāšanās profesionāla kora priekšā, kādu padomu Vilnim Šmīdbergam darbā pie "Mītisko dziesmu" radīšanas sniedza profesore Janīna Kursīte un vai visu trīs autoru kormūzikas partitūrās atrodams arī kāds kopsaucējs.