18. maijā plkst. 19.00 Latvijas Radio I studijā  pirmizrādi piedzīvos dramaturga un režisora Laura Gundara luga "Antiņš".

Tās pamatā - ievērojamā latviešu tenora Jāņa Zābera biogrāfijas meti. Ja vēl precīzāk, tas būs izdomāts stāsts par Jāņa Zābera dzīves pēdējām dienām, ko izspēlēs aktieri Emīls Kivlenieks, Lilija Sūna, Inga  Tropa, Mārtiņš Liepa, Jurijs Djakonovs.

"Skatītājus, kuri nāks uz šo izrādi, gribētu pabrīdināt – tā nebūs Zābera biogrāfija; vienkārši viņa dzīves gājums ir tas mazais cinītis, kas ļauj runāt par pašu galveno, kas mums dzīvē svarīgs.

Tas ir stāsts par mums – par  vērtībām, par spēju tās piemirst, lai dzīvotu laimīgi. Par pasauli, kurā dziesma ir vien aizsegs rūgtai patiesībai.

Tikai ne Jānim, naivajam  Antiņam," prāto Lauris Gundars, sarunas gaitā atklājot, kādēļ viņš šādu lugu rakstījis, kāds bijis tās liktenis pēc uzvaras Nacionālā teātra lugu konkursā 2011. gadā, kādas ir viņa domas par izrādē iesaistītajiem aktieriem un cilvēkiem ar ideāliem, ko pierasts saukt par Antiņiem.

Kālab izrāde tiks spēlēta tieši Latvijas Radio I studijā Doma laukumā? Tālab, ka tieši šeit savulaik bieži skanējusi arī Jāņa Zābera balss.