"Neatliekamajā sarunā" viesojas operdīva Inese Galante un grupas PeR dalībnieks, dziedātājs un TV raidījumu vadītājs Ralfs Eilands. Viņi vēsta par 10. novembrī Lielajā ģildē gaidāmo koncertu ciklā "Inese Galante un draugi".

"Visi, kuri pirmdienas vakarā kāps uz skatuves, ir mani draugi: proti, vai nu tādi ir jau sen, vai arī kļūs par maniem draugiem, jo viens otrs šajā koncertā viesosies pirmoreiz," uzsver dziedātāja. Ar katru no izpildītājiem viņu vieno dažādas saites: vai nu atmiņas, kas saistītas ar operu iestudējumiem un kopīgu uzstāšanos, vai arī cita veida sadarbība — piemēram, satikšanās konkursos, kuros Inese bijusi žūrijā. Arī Ralfu Eilandu viņa pirmo reizi ievērojusi konkursā "Jaunais vilnis".

"Vienbrīd domāju — nu, kāpēc viņa sejiņa tik mīļa un pazīstama? Bet savulaik taču Ralfs kopā ar grupu PeR piedalījās "Jaunajā vilnī", kur četrus gadus biju žūrijā. Tad arī secināju, ka talantīgi cilvēki ir jebkurā žanrā. Īsi sakot — nav sliktu žanru, bet ir ne pārāk profesionāli izpildītāji," saka Inese Galante.

Pats Ralfs jo spilgti atceras, ka toreiz, uzstājoties "Jaunajā vilnī", vērojis žūriju. "Tolaik man bija piecpadsmit vai sešpadsmit gadu, un no skatuves vēroju Inesi Galanti: īpaši no viņas gribēju sagaidīt labus vārdus. Visi dalībnieki bija nenormāli sapucējušies, sataisījušies, bet mēs uznācām pavisam vienkārši — tikai ar akustisko ģitāru —, un nodziedājām No Woman no Cry. Un Inese pēc tam teica, ka viņai paticis, jo tas bijis ar vieglumu... Pārņēma tāds atvieglojums!"

"Ja Intars Busulis būtu pateicis ko kritisku, kaut kā jau pārdzīvotu, bet, ja Inese kritizētu, zemē būtu ielīdis un ātrāk nelīstu ārā, kamēr visas kļūdas nebūtu novērsis," ar smaidu atceras Ralfs.

Šoreiz koncerts "Inese Galante un draugi" veidots līdz šim nebijušā klasiskās un pasaules mūzikas stilu sintēzē, turklāt klausītāji dzirdēs vairākus pirmatskaņojumus lielisku mākslinieku izpildījumā. Skatītājus priecēs pianists Vestards Šimkus, samtainā balss tembra īpašnieks Ingus Pētersons, kontrtenors Sergejs Jēgers, viens no Latvijas Nacionālās operas vadošajiem mecosoprāniem Ilona Bagele, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols, divi spilgti populārās mūzikas interpreti — Linda Leen un Intars Busulis. Koncertā piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris un čellu grupa DaGamba.

Inese Galante intervijā "Klasikai" atklāj, kādas atmiņas, radošā sadarbība un jūtas viņu saista ar katru no māksliniekiem un slavē arī koncerta jaunākos dalībniekus: klausītājus iepriecinās mazais vijolnieks Daniils Bulajevs un Ineses Galantes talantu konkursa "Ineses Galantes Talanti.LV" pirmās vietas ieguvējs, jaunais dziedātājs Eduards Grundmanis.

"Mūsu mīļais bumbulītis Daniils Bulajevs ir ārpus konkurences: tas, kā viņš izturas uz skatuves, raisa asociācijas, ka uz tās viņš pusmūžu jau aizvadījis! Prīmā puika! Bet Eduards Grundmanis, kuram, tāpat kā Daniilam, ir tikai vienpadsmit gadu, ir tāds mazs latviešu Robertino Loreti... Viņš dzied tik ļoti izjusti!"

Par koncerta skatuves ietērpu gādās Ineses meita — starptautiski atzītā dizainere, stiliste un Ineses Galantes fonda vadītāja Diāna Galante.

"Manai meitai nav nesvarīgu lietu: viņai vajag, lai viss štimmē — lai būtu eleganti, stilīgi, pievilcīgi. Un te nav runa tikai par apģērbu, bet visu kopumā. Diānai tas ir asinīs, tā ir viņas sirdslieta," saka Inese Galante.

Vaicāta, kālab šoreiz koncertprogramma veidota kā stilistiski raibs kokteilis, operdīva uzsver: "Šoreiz gribējās iepriecināt visus: vecmāmiņas un vectētiņus, mammas un tētus, bērnus un mazbērnus. Tā, lai visiem būtu interesanti! Tā, lai katrs atrod savējo. Šodien tā ir nepieciešamība."