Aicinām viesoties Villa Marana netālu no Boloņas, kur ilgu laiku dzīvojis leģendārais itāļu diriģents Frančesko Molināri-Pradelli (Francesco Molinari-Pradelli, 1911-1996).

Viņa lielā kaislība bija operas, kas iestudētas ar Mariju Kallasu, Renātu Tebaldi, Franko Korelli, Lučāno Pavaroti un neskaitāmām citām zvaigznēm. Viņa veiktais "Turandotas" ieraksts ar Birgitu Nilsoni un Franko Korelli tiek atzīts par vienu no izcilākajiem šīs operas ieskaņojumiem.

Tomēr mūzika nebija vienīgā viņa aizraušanās - tikpat spēcīgi maestro mīlēja arī vizuālo mākslu un bija kaislīgs gleznu kolekcionārs. Viņam bija māja Boloņas centrā, bet, tā kā gleznu kļuva arvien vairāk, tika pieņemts lēmums iegādāties Villa Marana, kurā maestro nodzīvoja līdz 85 gadu vecumam, mūžībā aiziedams 1996. gadā.

Taču villa joprojām ir atvērta mūzikai. Te tiek rīkoti koncerti, uz šejieni brauc mākslas eksperti un interesenti, lai iepazītu gleznu kolekciju.

Viesojoties diriģenta villā, iepazīstam gan itāļu mākslu, gan mūziku, kas tapusi maestro vadībā un, protams, dzīvesstāstu, ar ko dāsni dalās viņa atraitne Bjanka Marija Radaelli Molināri-Pradelli (Bianca Maria Radaelli Molinari-Pradelli).

Uz šo neparasto sastapšanos ieradies paprāvs pulciņš: itāļu mākslas vēsturniece Milena Naldi, mākslas zinātniece, mākslas muzeja "Rīgas Birža" vadītāja Daiga Upeniece, kā arī trīs muzikoloģes - Stefānija Aluidži, Esmeralda Bērtule, Latvijas vēstnieka Itālijā Arta Bērtuļa dzīvesbiedre, kura izpalīdz arī ar tulkošanu, kā arī  "Klasikas" programmu vadītāja Inta Zēgnere.

Jau pie durvīm viešņas sagaida maestro atraitne Bjanka Marija kopā ar savu meitu Karlu Bonfiki, kura iepazīstina ar plašo gleznu kolekciju. Tajā ir vairāk nekā 200 meistardarbu, un šī privātkolekcija ir Itālijas kultūras mantojums. To aizsargā valsts, un tas nozīmē, ka gleznām kā kolekcijai jāpaliek kopā, vienā veselumā...