2024. gada 19. februārī 100. gadskārta apritēja dziedoniem, kura balss pagājušā gadsimta vidū iesildīja vai ikvienu sirdi. Latvijas Nacionālajā operā tolaik vārds, kuru zināja visi opermīļi, bija Jānis Zābers, savukārt Operetes teātrī visplašāk tika cildināts un skandināts Edgars Zveja.

80. dzimšanas dienai veltītā pārraidē 2004. gadā Ināra Ancāne aicināja atmiņās par mākslinieku dalīties viņa kādreizējo kolēģi Operetes teātrī, dziedoni Ramonu Kepi: "Edgars Zveja mūsu teātrī ieradās no Liepājas, kur bija piecus gadus nostrādājis teātrī līdz Operas slēgšanai. Tad viņš devās uz Rīgu un no 1950. gada sāka strādāt Operetes teātrī līdz pat aiziešanai mūžībā 1986. gadā, tātad 36 gadus. Šajā laikā viņš, protams, ļoti daudz lomas iedziedājis.

Pirmā mana iepazīšanās ar viņu bija 1953. gadā, kad teātrī noskatījos izrādi "Nitušas jaunkundze" Arnolda Burova režijā. Tur viņam bija ļoti interesanta raksturloma, kas man spilgti palikusi atmiņā. 1955. gadā, kad pats sāku strādāt teātrī, jau bijām kolēģi un daudz spēlējam kopā. Viņu vislabāk 50. dzimšanas dienai veltītā publikācijā raksturoja muzikoloģe Vija Briede: "No šarmantiem jaunekļiem līdz komiskiem večiem, no nelabojamiem blēžiem līdz cēlsirdīgiem izrāžu varoņiem - šādās plašās, izteikti pretējās dimensijās ietilpst Edgara Zvejas tēlu pulks." Patiešām, jo Edgars Zveja ir liriski samtains baritons un labi atbilst romantiskām noskaņām."

Raidījumā skan:
Skotu tautasdziesma "Vaterlo tilts"
Raimonds Pauls "Mēs tikāmies martā"
Indulis Kalniņš "Silavas valsis"
Ģederts Ramans "Ja tev cits labāks liekas"
Elga Igenberga "Veltījums"
Francis Lehārs "Šūpoļu dziesma" no operetes "Jautrā atraitne"
R. Frimls, H. Stothards Džima dziesma no operetes "Rozmarija"
K. Porters Freda dziesma "Skūpsti mani, Ket"
Fr. Lovs Freda dziesma no mūzikla "Mana skaistā lēdija"
J. Miļutins Andreja un Glorijas duets no operetes "Cirkā iedegas ugunis"
Raimonds Pauls "Aiviekstes pārcēlāja dziesma"
Ringolds Ore no kinofilmas "Hipokrāta zvērests"
Elga Igenberga "Tūristu dziesmiņa"