15. janvārī durvis vēris jauns, turklāt šobrīd vienīgais džeza klubs Latvijā, kura nosaukums ir "Trompete", bet adrese - Peldu iela 24.

Kluba programmas menedžeris Toms Lipskis "Jāzepam" atklāj gan "Trompetes" turpmākos plānus, vēlmes un sapņus, gan arī aicina klausītājus un visus interesentus apmeklēt "Trompetē" notiekošos koncertus un jam session, kas sola daudzveidību un žanrisku dažādību.

"Šobrīd "Trompete" ir vienīgais džeza klubs Latvijā. Šeit patiešām skanēs tikai un vienīgi augstvērtīgs džezs, bet šis jēdziens, kā mēs zinām, ir ļoti plašs," uzsver Toms Lipskis.

"Līdz ar to programma tiks veidota, ietverot sevī gan 30. gadu diksilendu mūziku, gan mūsdienu džeza mūziku - toskait frīdžezu un citus paveidus," stāsta Toms un atklāj, kā noritējusi "Trompetes" atklāšana 15. janvārī: "Publikas atsaucība bija ļoti liela, un cilvēku bija tik daudz, ka nebija, kur apgriezties. Jau atklāšanas vakarā iezīmējām dažādību, ko piedāvāsim arī turpmāk - muzicēja Toma Rudzinska kvartets un grupa Bunch of gentelman."

Iepriekš Toms organizējis pasākumus arī folkklubā "Ala": vai tas nozīmē, ka šim darbības virzienam līdz ar "Trompetes" atklāšanu viņš licis punktu? "Nebūt nē!

"Trompetē" pasākumi tiks pakārtoti tā, lai nevienā no klubiem tie nepārklātos.

"Trompetē" jam session notiks ceturtdienās, bet koncerti - piektdienu un sestdienu vakaros. Klubs ir atvērts katru dienu, bet pagaidām vēl visu testējam: kas strādā, kurās dienās kādi pasākumi vislabāk aiziet un tamlīdzīgi."

Jau šovakar, 21. janvārī, plkst. 20:00 notiks jam session, bet rīt, 22. janvārī, plkst. 21:00 gaidāms diksilenda "Sapņu komanda" koncerts, bet sestdien, 23. janvārī, plkst. 21:00 uzstāsies grupa Jazzatomy. Sarunas noslēgumā Toms aicina itin visus Latvijas džeza mūziķus iesaistīties "Trompetes" džeza mūzikas dzīves veidošanā un paplašināšanā, piedāvājot jaunas idejas. Turklāt uz visiem koncertiem ieeja brīva!

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijā no šodienas, 21. janvāra, līdz 13. februārim apskatāma izstāde Réminiscences futures ("Nākotnes atmiņas"), kurā aplūkojami četru jaunu franču mākslinieku darbi. Izstāde ir iekļauta LMA simtgadei veltītajā projektā "Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes" kā daļa no sadarbības un mākslinieciskās pieredzes apmaiņas programmas, kuras mērķis - iedvesmot māksliniekus radīt nākotnes vīzijas un ar tām dalīties. "Ekspozīcijas tematika piedāvā ceļu no laika, kurā tiek izgaismotas atmiņas, sagūstīti mirkļi un pētīta nākamība," uzsver izstādes kuratore Hanna Kreile.

Savas instalācijas-performances ideju atklāj māksliniece Aleksandra Gujē-Loma, bet par šodienas un nākotnes mākslu kopumā pārdomās dalās Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors jaunrades un administratīvajā darbā profesors Kristaps Zariņš: "Mākslas akadēmija ir piesnigušās Rīgas nākotnes mākslas templis, jo mūsu studenti, būdami jauni cilvēki, visātrāk reaģē uz notiekošo pasaulē.

Mūsdienās māksla ir tik ļoti plaša gan ideju, gan izpildījuma ziņā, ka jābūt ļoti ātram skrējējam, lai tiktu līdzi šai plūsmai...

Bet skatītājs, atnākot uz akadēmiju, ekspozīcijā "Nākotnes atmiņas" redzēs Francijas jauno mākslinieku domu un darbu lidojumu, kas veido nākotnes simfoniju... Vēsmas no Rietumeiropas vienmēr ir interesantas arī Latvijas skatītājam."

Konkurss!

Šoreiz iespēja balvā iegūt dziesmu grāmatu un ierakstu albumu ar Rīgas Doma meiteņu kora Tiara balsīm "Gribas drusku pablēņoties". Tās ir Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Valta Pūces, Ingusa Baušķinieka, Raimonda Paula, Māra Jansona un Uģa Prauliņas dziesmas, kas rakstītas Rozes Stiebras zīmētās animācijas filmiņām.
Lai iegūtu šo grāmatu un tvartu, jums jānosauc Rozes Stiebras pirmā zīmētās animācijas filma, ar kuru 1975. gadā sākās sadarbība ar komponistu Imantu Kalniņu. Raidījumā dzirdams dziesmiņas fragments, kas skan šajā animācijas filmā.
Atbildes gaidām mūsu elektroniskajā pastā jazeps@latvijasradio.lv līdz pirmdienai.