Maijs ir Latvijas Kultūras akadēmijas studentu zinātniski pētnieciskā darba ražas laiks. Nu jau astoto gadu tieši šajā laikā notiek studējošo konference “ZinātMāksla”, kas šogad notiks 24. un 25. maijā Ludzas ielā 24. Katru gadu studenti un eksperti vēsta par kādu aktuālu tēmu, un šogad tās ir divas – radošās industrijas un Eiropas kultūras mantojuma gads. Par konferences vēsturi, tās vadmotīviem un nozīmi akadēmijas dzīvē, stāsta LKA profesore, Akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā un Zinātniskās pētniecības centra vadītāja Anda Laķe, savukārt konferences koordinatore Aija Lūse atgādina par to, kas gaidāms šī gada “ZinātMākslā”.

Konferencē piedalās ne tikai eksperti, bet arī LKA studenti - 3. kursa studente Rozīte Katrīna Spīča ar tēmu “Etnicitātes simboliskie elementi latviešu un vāciešu starpkultūru komunikācijā. Salīdzinošais aspekts” ir viena no kultūras mantojuma daļas referentiem.

1. dienas noslēgumā gaidāma kino skate. Par to, kādas īsfilmas gaidāmas un kāds ir bijis to izvēles iemesls, vēsta LKA Sinematēkas vadītāja, režisore un kinokritiķe Liene Linde. Šī gada “ZinātMākslas” otrā diena tiks veltīta radošajām industrijām. Par to stāsts no aktīvākajām šīs jomas pārstāvēm Ievai Zemītei. Šai tēmai veltīts arī žurnāls “Radojums”, kas pirmo reizi būs skatāms tieši šajā konferencē. Vairāk par to stāsta viens no autoriem, LKA 3. kursa students Edvards Vārdaunis.

 “ZinātMāksla” ir ikgadējs notikums, un Luīze Dakša šajā konferencē bijusi gan klausītāja, gan reflektanta pusē un nu jau viņas studenti turpina šo tradīciju.

Sīkāka informācija par šī gada konferenci šeit

Raidījumu veidoja – Elvīra Avota, Aija Lūse un Signe Dzenīte.