Aprīļa vidū vairāki JVLMA Džeza katedras studenti viesojās Dānijas pilsētā Olborgā, kur notika CAB projekts (composition, arrangement, bandleading).

Tas norisinājās programmas "Nord+" ietvaros, kur piedalās ziemeļvalstu mūzikas akadēmijas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas studenti, kas kopsummā bija gandrīz 30.

Kā stāsta viena no studentēm - Santa Šillere, tā bija kā muzikāla nometne, jau pirmajā tikšanās reizē vadītājs no Dānijas teica, ka neviens nezina, ko jūs spēlēsiet, jo skaņdarbi vēl nav tapuši. Šajā brīdi studenti saprata, ka būs komponēšana un uz radošo darbību vērsts process. Par šo notikumu plašāk vēsta arī vokāliste Edīte Štrausa un bundzinieks Kalvis Sležis.

Savukārt tepat Rīgā aprīļa sākumā pieredzējām Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage" koncertus. Apmeklējot koncertus, jāteic, ka iepriecināja ne tikai patīkamā atmosfēra, bet arī augstvērtīgais mūziķu sniegums. Ielūkojamies konkursa aizkulisēs!

Ar sajūtām pēc uzstāšanās savās pārdomās dalās vokālists Dagnis Roziņš un Elīna Viļuma.

Ar lielu saviļņojumu par paveikto konkursa apbalvošanas ceremoniju sagaidīja trīs Latvijas pārstāvji-finālisti – vokāliste Rūta Dūduma un basisti – Toms Lipskis un Jānis Rubiks. Kategorijā "Džeza vokāls" uzvaras laurus plūca Krievijas pārstāve Kristīna Kovaļova, 2. vieta francūzietei Kamillai Barbilonai, bet 3. vieta mūsu Rūtai Dūdumai, kura "Jāzepam" atklāj savu iespaidus.

Kategorijā "Džeza bass" 1. vietu ieguva Kaisu Mensivu no Somijas, 2. vietu – Jānis Rubiks, bet 3. vietu ieguva Mikelandželo Skandroglio no Itālijas. "Jāzepā" uzklausām Jāni Rubiku.

Un vēl. Viena no "Jāzps džezā" veidotājām Santa Šillere savā vietā raidījumu uzticējusi sagatavot un vadīt Līgai Kupčai, lai pati kopā ar Evilenu Protektori un Aleksandru Lini pārstāvētu Latviju Eiropas lielākajā džeza gadatirgū "Jazzahead 2018", kas katru gadu norisinās Vācijas pilsētā Brēmenē. "Jāzepā" arī sveiciens no Santas!

30. aprīlis būs Starptautiskā džeza diena, kurā paredzēti ļoti daudzi džeza mūzikas koncerti arī visā Latvijā. Ar koncertu vietām un laikiem varat iepazīties jazzin.lv mājaslapā.

Pārraidi veidojusi Līga Kupča un Artūrs Sebris, bet visu kopā likusi Inga Saksone.