Ir janvāra pēdējā ceturtdiena, un laiks arī pārraidei "Jāzeps džezā"! Līdz ar sniega parādīšanos dabā, arī džeza pasaulē gads iesācies krāsaini un radoši. Par īpašiem notikumiem stāsta Santa Šillere un Artūrs Sebris.

Pashkevich Jazz club janvāra sākumā trīs vakarus pēc kārtas notika JVLMA džeza katedras studentu specialitātes un combo eksāmeni. Tikām DAD cafe telpās izskanēja šobrīd ārvalstīs dzīvojošo latviešu džeza mūziķu Artas Jēkabsones un Edgara Cīruļa koncerts ar nosaukumu Both sides now, izpildot gan Džonijas Mičelas repertuāru, gan arī paši savu oriģinālmūziku. Pēc šī koncerta apmeklējuma nepameta sajūta, ka dzimusi jauna un skaista apvienība, tāpēc ikviens tiek aicināts sekot līdzi jauno mūziķu gaitām! Arī restorāna "Trompete" gaisotne tika papildināta ar pašmāju džeza mūziķu koncertiem, jo restorāna divu gadu jubilejas svinības notika Joker Dixie pavadībā.

Bet par visu pēc kārtas...

Latvijas džezā notikusi svarīga debija! Sevi pieteikusi apvienība Jazzatomy.

Dienas gaismu šis sastāvs jau ieraudzījis pirms dažiem gadiem, taču beidzot grupa debitējusi gluži oficiāli – 18. janvārī Zirgu ielas koncertzālē notika Jazzatomy debijas albuma Colors of Summer prezentācijas koncerts. "Jāzeps" uzklausa klausītāju iespaidus par redzēto un dzirdēto, bet to, kas tad īsti ir šī apvienība, kā tā radusies un ko no viņiem varam dzirdēt, sarunā atklāj viena no apvienības dibinātājām - vokāliste Evilena Protektore.

Tikām 15. janvāra vakarā "Trompete" (džeza bārs, restorāns, vai kā paši darbinieki to dēvē – vieta, kur katrs cilvēks atradīs kaut ko īpaši sev) svinēja divu gadu dzimšanas dienu.

Par kārtīgu jautrību un svētku sajūtu rūpējās Joker Dixie, kas uzstāšanos sāka jau uz ielas, ieskandinot visu Peldu ielu. Turklāt arī Joker Dixie sastāva dalībniekam Zintim Žvartam šajā dienā bija dzimšanas diena, tāpēc tika svinēti dubultsvētki. Pēc koncerta pirmās daļas sākās jam session, kur varēja pievienoties jebkurš spēlētgribētājs. Apsveikt bija ieradušies ļoti daudz Latvijā zināmu džeza mūziķu, kuri šeit ir uzstājušies ne vienu reizi vien.

Taču "Jāzepam" škita interesanti noskaidrot, kā džeza mūziku saklausa un redz “Trompetes” darbinieki, tāpēc pēc svinībām uz sarunu tika aicināti divi visilgāk strādājošie darbinieki - Diāna un Juris. Sarunas laikā kārtējo reizi jāpārliecinās, cik jautrs un draudzīgs ir šis kolektīvs...