Pagājušo svētdien daudzviet Latvijā notika Lielās dienas izdarības.

Svinot gaismas uzvaru pār tumsu, arī Rīgā dažādās vietās norisinājās šūpoļu kāršana un šūpošanās, olu kaujas, to krāsošana un ripināšana, senās spēles un rotaļas, sadancošana un sadziedāšanās. Kā katru gadu, jau no sešiem rītā Lielās dienas saullēktu sagaidīt Arkādijas parkā aicināja Latvijas Folkloras biedrība.

Liepu aplī skanēja dziesmas, notika pēršanās ar pūpolu un izplaucētiem bērzu zariem, kā arī Mārupītes krastā tika veikti citi veselības un skaistuma veicināšanas rituāli. Gaidot saullēktu, norisinājās arī putnu dzīšana, kad ar trokšņošanu prom dzīti vēl pēdējie veļi. Visas iepriekšminētās pavasara saulgriežu izdarības aktivizē enerģiju visam turpmākajam gadam, tādēļ "Etnovēstis" katram iesaka šajā laikā veikt Lieldienu rituālus!

Arī šogad Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina ikvienu interesentu apmeklēt dažādus meistarus visā Latvijā pasākuma "Satiec savu meistaru" ietvaros. Proti, no 31. marta līdz 2. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji 167 vietās visā Latvijā dalīsies ar savām prasmēm. Vairāk par "Satiec savu meistaru" pasākumiem "Etnovēstīm" vēstī tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena. Arī tepat Rīgā gaidāma plaša pasākumu programma! Ja kāds no pasākumiem jūs ieinteresējis, iesakām pie meistariem pieteikties jau tagad, jo apmeklētāju skaits dažviet ir ierobežots. Meistaru kontaktinformāciju un norišu vietu plānu un atradīsit mājas lapā satiecsavumeistaru.lv.