"Zvaigžņu nakts" šīsreizes viesis - Shipsea jeb Jānis Šipkēvics (balss, klavieres, elektronika), kurš sagatavojis Mārtiņa Brauna dziesmu ar Māras Zālītes dzeju "Veltījums mīlestībai" - to pašu, kas skan kinofilmā "Ziemassvētku jampadracis". Kā uzsver pats Shipsea, šī dziesma ir "Tīrkultūras" veltījums Latvijas Radio "Klasika" 20 gadu dzimšanas dienā...

Vai "Klasikas" vilnis pašam Jānim ir tuvs, un vai viņš mēdz tajā dzīvoties? "Ļoti bieži te sastopos ar saviem domubiedriem. Skaists ir gan pats jēdziens - "klasika", gan "Klasikas" frekvence - tā ir ļoti dzīvs organisms, kas attīstās, mainās, tāpēc arī nav tādas skaidras definīcijas, kas noteikti mums no tās būtu jāsagaida. Tas, ko izdzirdu 103,7 frekvencē, ir kaut kas tāds, kas mani bagātina, atklāj, jaunu pastāsta, liek domāt, analizēt, risināt mūziku aktīvi - ne tikai patērēt," atzīst mūziķis.

Jautāts, kālab tieši šāda dziesmas izvēle, Shipsea neslēpj: "Vienā brīdī attapos, ka vairākus mēnešus manā galvā skan tieši šī melodija. Sajutu, ka tieši šī dziesma ir tā, ko ļoti vēlētos interpretēt, jo ar mūzikas klausīšanos man ir tā: ir viena pakāpe, kad mūziku izbaudu ar savām ausīm, bet nākošais līmenis ir tas, kad šo mūziku klausos caur sevi, paužot to ar savām rokām un balsi tā, kā to jūtu. Vārdi šajā dzejolī ir kā gaismiņas - tie ir abstrakti, un tieši tāpēc daudz vietas atstāj interpretācijai. Vienkāršās dzejas rindas ir tik ietilpīgas! Tās apraksta skaistāko mīlestības formu, kas raksturīga mūzikai."