Mūsu "Zvaigžņu nakts" nākamo lappusi ver koklētāja Laima Jansone un komponists Raimonds Tiguls, kurš šoreiz rokās ņēmis tādu savdabīgu instrumentu kā hangs. Tiesa gan, ieraksts nav tapis Latvijas Radio studijā, bet gan Raimonda darbistabā jeb ierakstu valstībā Talsos.

Raimonds Tiguls: "Kad Laima mani uzrunāja saistībā ar ierakstu "Zvaigžņu naktij", iešāvās prātā doma par dziesmu, kas ir skaņdarbs no lielāka cikla, kuru kopā ar Noru Ikstenu reiz īstenojām - tās ir pasakas ar Noras vārdiem, un duets oriģinālvariantā rakstīts Kristīnei Zadovskai un Zigfrīdam Muktupāvelam.

Darbu esmu veltījis savai sievai - rakstīju to, domājot par viņu: pērnvasar nosvinējām kāzas. Tā ir mīlas balāde ar ļoti skaistiem vārdiem.

Klausītāji jau zina, ka kopā ar Laimu uzstājamies, un tā pārsvarā ir instrumentāla mūzika. Taču šoreiz ierosināju, ka varētu pārsteigt klausītājus un šo skaņdarbu iedziedāt paši. Jā, neesmu profesionāls dziedātājs, bet šī ir tāda dzisma, kur nav jābūt nezin kādam profesionālim. Jo vienkāršāk, jo vairāk no sirds to dari, jo tas ir patiesāk un neviens nevar teikt, ka tas ir slikti."

Laima Jansone: "Lai gan parasti nedziedu, Raimonds tomēr pierunāja... Dziesmā ir daudz epizožu un posmu, kas man ļoti patīk. Šo dziesmu varētu interpretēt ne tikai kā attiecības starp vīrieti un sievieti - bet tur Raimondam pašam jāstāsta..."

Raimonds Tiguls: "Jā gan, bija doma, ka tā varētu būt šūpuļdziesma mūsu Latvijai, sagaidot tās simtgadi. Sajūtu diapazons ir ļoti plašs. To tā arī definējām - kā šūpuļdziesmu mūsu Latvijai. Ar Noru Ikstenu šī nav pirmā sadarbība. Teksts mani ļoti uzrunāja, tik emocionāli to sajutu... Tas jautājums - "Kā tu mani mīli?" - tur nodreb sirds pat viscietākajam vīram."

Laima Jansone: "No sievišķīgā aspekta tas ir dziļš jautājums. Esam pieraduši sūdzēties un noliegt citus. Tāpēc šoreiz jautājums varētu būt nevis par to, ko tev šī zeme dod, bet vai tu pats šo zemi mīli."