Šovakar "Zvaigžņu naktī" - dziļi izjusts un radošs tandēms jau daudzu gadu garumā: izcilā un pasaulslavenā dziedātāja Inese Galante (soprāns) un ērģelnieks Aivars Kalējs, kurš šajā reizē sēdies pie klavierēm. Divas dienas pēc Zvaigznes dienas viņi "Klasikas" 20. dzimšanas dienas projektam jaunieskaņojuši Aivara Kalēja "Šūpļa dziesmu".

Aivars Kalējs: "Savulaik biju nopircis angļu dzejas krājumu, kurā bija iekļautas arī Viljama Bleika "Bezvainības dziesmas" Olgas Lisovskas atdzejojumā. Bleika dzeja - tā ir neparasta pasaule: viņš bijis ne tikai brīnišķīgs dzejnieks, bet arī gleznotājs un vispār - neparasta personība, sava ceļa gājējs. Lai gan šis dzejas cikls vairāk domāts pieaugušajiem, tajā iezīmējas bērnu vienreizējā, tēlainā pasaule, neaizsargātība, vieglā ievainojamība, skaidrība un tīrība. Tā nu viena pēc otras īsā laikā tapa piecas dziesmas.

Kad Inese pateica, ka Radio studijā jāieraksta šūpļa dziesma, atcerējos par šo ciklu. Atnesu šo mūziku un no visa cikla Inese izvēlējās tieši šo. Redzu, ka viņa to sajūt kā savu.

Arī ierakstā tas dzirdams. Jo Inesei piemīt tas, kas nepiemīt daudziem citiem dziedātājiem: tā ir sirsnība un siltums balsī, un šī mūzika to ļoti pieprasa. Domājot par ierakstu, pārskatīju notis un uzrakstīju pat jaunu starpspēli starp otro un trešo pantu."

Inese Galante: "Dziesmā ir jūtama angļu influence, tā ir mīļa, ļoti saulaina un salda.

Atceros, kā aijāju savu meitiņu - arī pati toreiz sacerēju vienu dziesmiņu... Gadi gāja, bet frāzes man palikušas atmiņā - tagad to dungoju meitas mazajam puisītim. Vajag dziedāt maigi, klusi... Arī Aivara dziesmā ir kas tāds.

Dziesmiņa skan ļoti maigi, bet tajā ir arī dzīvība. Gribas, lai cilvēkiem patīk, lai dziesma dzīvo un tālāk lido. Domāju, ka tev tas iznācis skaisti, Aivar! Maijā Aivaram jubileja - tad dziedāšu daudz ko, arī šo dziesmiņu - ar ērģelēm. Visiem buča un mana mīlestība!"