"Zvaigžņu nakts" viešņas - dziedātāja Inga Kalna (soprāns) un pianiste Diāna Ketlere, kuras 10. janvārī Latvijas Radio studijā jaunieskaņojušas Alfrēda Kalniņa "Šūpļa dziesmu", kas savulaik rakstīta Augusta Kicberga lugai "Viesulī".

Kālab mākslinieces izvēlējušās tieši šo dziesmu?

Inga Kalna: "Parasti jau kaut ko izvēlas tad, ja patīk - ja kādu iekšēju stīgu tas ieskandina. Dziesmiņa vienlaikus ir ļoti skumja un arī gaiša, vienlaikus cerīga un drūma - tas, manuprāt, ir ļoti latviski!"

Diāna Ketlere: "Pavadījums ir ļoti tipisks Alfrēdam Kalniņam, kurš bijis arī ērģelnieks. Iedomājos, ka arī šoreiz tam jāskan kā ērģelēm."

"Ar Diānu jau viss labi skan," piezīmē Inga. "Šūpuļdziesma kā tāda ir interesants žanrs, kur izpaužas paaudžu mijiedarbība, gudrība tiek pārmantota  no paaudzes paaudzē. Pēc savas būtības šūpuļdziesma ir miniatūra - ta nevar būt ne kantāte, ne traktāts; tas ir kas ļoti kodolīgs."

Vai šūpuļdziesmas aktuālas arī Ingas un Diānas ikdienā? "Jūsu priekšā sēž mamma un krustmāte. Mums šis žanrs ļoti tuvs," smej Inga, bet Diāna piebalso: "Ingas meitiņai Lidijai vislabāk patika Šūberta Arpeggione Sonata - tas liecina, ka viņai ir ļoti laba gaume!"

Inga atceras, ka šūpuļdziesmas viņai dziedājusi gan mamma, gan vecmāmiņaa, taču Diānai spilgtāk atmiņā pasakas, ko lasījusi vecmāmiņa.

Novēlējums "Klasikas" klausītājiem? "Guliet mierīgi, mostieties no rīta veseli un laimīgi," novēl Inga Kalna.