"Zvaigžņu nakts" minūtēs - talantīgie brāļi Petrauski: saksofonists Oskars un pianists Raimonds. Viņi klausītājiem sagatavojuši latviešu tautas dziesmu "Netīšām es iegāju" - protams, savā apdarē.

"Izvēlējāmies brīnišķīgu  latviešu tautasdziesmu, kas stāsta par istabu, pilnu maziem šūpulīšiem," atklāj Raimonds. "Tā veltīta maziem bērniņiem, kuri vēl tikai dzims, kuri vēl nāks šajā pasaulē. Izrādās, kaut kur augšā, īpašā vietā, sākas mūsu mūžs - no šūpuļa, kas pirms tam atrodas debesīs. Tā ir telpa, kurā reāli nevaram nokļūt pilnā apziņas formā, un tad nu šī dziesma mūs uzrunāja tieši ar to, ka tā ieved šajā sajūtā - ārpus laicīgās un pasaulīgās dimensijas, kas dziļdziļi ieausta mūsu tautasdziesmās.

"Netīšām es iegāju"... Nu, nekāda nejaušība jau tā nav, viss ir ierakstīts Tur, augšā, un stipri smalkos rakstos.

Mēs varam tikai sajust to smalkumu, ko neskar laiks, ko neskar ego, ambīcijas, un ļoti uzmanīgi tuvoties klusinātā skanējumā."

Un ko par to  visu saka Raimonda brālis Oskars? "Šūpuļdziesma manī allaž skanējusi, lai kur pasaulē nenonāktu un lai ko nedarītu. Un tas ir tik brīniškīgi, ka šobrīd, Radio studijā, mums dota iespēja atkal no jauna to tapināt! Domāju, kopā ar Raimondu mums šis mirklis studijā izdevās lieliski! Lai gan ierakstā spēlēju soprānsaksofonu, vienbrīd ar to mēģinu atdarināt sava iemīļotā duduka skaņu."

Un kam tad īsti pieder tautasdziesmas aranžija? "Tas allaž ir grūtākais jautājums mūsu duetam," smejas Raimonds, tomēr īsi pastāsta, kas par kuru jomu šajā gadījumā bijis atbildīgs.

"Interesanti, ka līdz Endrū Loida-Vēbera Pie Jesu  motīvam, kas ieausts apdarē, nokļuvām pavisam nejauši, jo gluži vienkārši tās kods atradās tajā informācijas laukā, kurā mēs paši bijām. Izrādās, ka mūsu tautasdziesma var inspirēt dažādas lietas, par kurām smadzeņu darbības rezultātā pat neiedomājamies..."

Abu mūziķu secinājums skan tā: "Šūpuļdziesma - tā ir īpaša teritorija..." Un par to jo īpaši spilgti pārliecinājies Raimonds, kuru mājās gaida divas mazas, brīnišķīgas meitiņas - Paula un Elma...