"Zvaigžņu nakts" viesi - kontrabasists Gunārs Upatnieks un pianiste Agnese Egliņa, kuri Latvijas Radio 1. studijā jaunieskaņojuši Andreja Jurjāna "Šūpļa dziesmu", kas oriģinālvariantā iecerēta vijolei...

Gunārs, vaicāts, vai bieži nācies spēlēt šūpuļdziesmas uz kontrabasa, smejas: "Nav nācies! Pirmo reizi! Bet tā jau kontrabasistiem ierasta lieta - pārlikt un transponēt. Šajā gadījumā kontrabass skan pāris oktāvu zemāk."

"Gunārs jau mums ir liels meistars šajā jomā! Abi esam spēlējuši pat Sezāra Franka slaveno Lamažora vijolsonāti, mums šajā jautājumā nudien jau ir ietrenēta roka," smej Agnese. "Bet šī Jurjānu Andreja miniatūra ir tik patiesa, tik īsta, kuru atskaņojot, nemaz negribas daudz domāt, bet gan spēlēt no visas sirds un ļauties emocijām. Paldies "Klasikai" par ierosinājumu - esam ieguvuši jaunu skaņdarbu, kuru savos koncertos izmantosim kā piedevu..."

Un kādas attiecības abiem mūziķiem ir ar šūpuļdziesmām? "Bērnībā tās man dziedāja gan vecmāmiņa, gan  mammiņa - atmiņā ir vairāk sajūtas, jo šūpuļdziesma - tas ir kas ārkārtīgi mīļš. Nesen piedalījos projektā "Nāc līdzās!", kas ap Ziemassvētku laiku tiek rīkots bērniņiem ar īpašām vajadzībām. Vienās vakariņās visi ārkārtīgi sirsnīgi dziedāja šūpļa dziesmas. Pēc šī projekta arī savā spēlē esmu ieviesusi arvien lielāku patiesumu, siltumu, kuru arvien vairāk visi meklē."

Tikām Gunāram balss uz šūpļa dziesmu dziedāšanu ietrenēta, dziedot tās abiem bērniņiem. "Kad mamma manā bērnībā dziedāja šūpļa dziesmas, tas likās pats par sevi saprotams. Un tagad, kad pašam jādzied, šķiet neticami, bet esmu apguvis tām visus vārdus! Nu jau meita pielabo, ja kādu noti sieva Ilze nodzied nepareizi... Bet jebkurš vecāks jau zina, ka reizēm šūpļa dziesmu nākas dziedāt arī trijos naktī, kaut esi gulējis vien pāris stundu... Tāda nokļūšana citā dimensijā."

Vēl sarunā mūziķi atceras spilgtākās šūpļa dziesmas, kas viņu bērnībā skanējušas radio un televīzijā, un gluži neviļus abi sāk dziedāt Imanta Kalniņa "Miega dziesmiņu", ko mūsu "Zvaigžņu naktī" ieskaņojis Daumants Kalniņš un Kaspars Zemītis.