"Zvaigžņu nakts" viešņa - brīnišķīgā ērģelniece Iveta Apkalna, kura pie Latgales vēstniecības "Gors" ērģelēm jaunieskaņojusi Lūcijas Garūtas "Meditāciju".

Šis ir īpašs ieskaņojums "Zvaigžņu nakts" ritējumā: visupirms jau tāpēc, ka jaunieskaņojums nav tapis Latvijas Radio studijā. Tam ir divkāršs un pamatots iemesls. Pirmkārt, Iveta Apkalna dzīvo Vācijā, un, otrkārt, Radio studija pagaidām vēl nav aprīkota ar ērģelēm... Un arī saruna tiek risināta telefoniski.

"Man ir ļoti liels prieks, ka, neskatoties uz faktu, ka Radio studijā pagaidām ērģeļu vēl nav, tik un tā tiku uzrunāta, lai piedalītos "Zvaigžņu naktī". Un esmu neizsakāmi priecīga uzrunāt klausītājus ar ierakstu no manas dzimtās Rēzeknes koncertzāles," stāsta Iveta. Vaicāta, kā veicies ar skaņdarba izvēli, Iveta neslēpj: "Variantu bija daudz un tie bija dažādi, bet galu galā apstājos pie Lūcijas Garūtas "Meditācijas".

Arī meditācija var būt sava veida dienas noslēgums. Ne tikai klusa, apcerīga, lēnīga - kā šūpuļdziesma, bet tās var būt arī pārdomas par to, ko esi dienā paveicis, ko pārdzīvojis.

Un Lūcijas Garūtas "Meditācija" ir tieši tāda - pilna ar emocijām, kurām mēs katru dienu izejam cauri: te ir sāpes un apcerīgs gaišums, te ir arī dvēseles kliedziens. Un, lai arī šūpuļdziesmas lielākoties ir lēnīgas un klusinātas, var taču arī savādāk - vēl jo vairāk, ja instruments ir ērģeles, kas savā būtībā ir orķestris. Šūpuļdziesmas abiem saviem bērniem esmu dziedājusi daudz un dikti, kaut arī bērni mani kušina un lūdz, lai nedziedot... Pēc tā tad nu saprotu, ka dziedāšana nav mans lielākais talants, tāpēc labāk spēlēju," smej Iveta. "Zvaigžņu naktij" sarūpēto ciemkukuli pie ērģelēm, ko Rēzeknei pati savulaik palīdzējusi sagādāt, viņa ieskaņojusi 24. oktobrī.