"Zvaigžņu nakts" ceturtajā laidienā Maijas Einfeldes dziesmiņu "Miega zilonis" atskaņo Ēriks Kiršfelds (čells) un Herta Hansena (klavieres). Pirms mūzikas - saruna ar Ēriku Kiršfeldu.

Vaicāts, kālabad tieši šāda mūzikas izvēle, Ēriks stāsta: "Viss sākās pavisam nejauši - netīšām. Bija viens moderns mūzikas projekts ar latviešu mūziku, un tur vajadzēja skaistu piedevu, ar ko noslēgt. Un tad ienāca prātā "Miega zilonis", turklāt Maijai Einfeldei toreiz bija paapaļa jubileja. Tā nu, autorei pašai nezinot, paņēmām notis un spēlējām."

Čellists arī vaļsirdīgi atzīstas: "Ilgus gadus nesapratu dziesmiņas teksta jēgu, kamēr nesen dzejoli izlasīju oriģinālā - krieviski tas ir fantastiski mīļš dzejolītis!"

Vaicāts, vai, bērnībā aizmiegot, klausījies šūpuļdziesmiņas, mūziķis smejas: "Protams, ka klausījos! Turklāt tās dziedāja vienīgais neprofesionālais mūziķis mūsu ģimenē - mans brālis, bet tieši viņam tika uzticēts mani midzināt... Tad nu viņš ņēma rokā ģitāru un skanēja visādas dziesmiņas. Beigās jau stāsts bija par to, kurš pirmais aizmieg - dziedātājs vai klausītājs..."

Šobrīd Ēriks Kiršfelds šūpuļdziesmas spēlē un dzied savam dēliņam, kurš aizrāvies ar klavierspēli. Un ko Ēriks novēl tiem, kas klausās šūpuļdziesmas? "Lai būtu miers - gan sirdī, gan pasaulē, un gandarījums par pagājušo dienu!"