"Zvaigžņu naktī" - brīnišķīgie un talantīgie dzīvesbiedri: dziedātāja Elīna Šimkus un pianists Vestards Šimkus, kuri sagatavojuši Jāņa Mediņa dziesmu "Zelta sapnīt!" ar Aspazijas dzeju.

Kā atklāj Elīna Šimkus, ar dziesmas izvēli piepalīdzējusi projekta "Zvaigžņu nakts" iniciatore, "Klasikas" direktore Gunda Vaivode, abiem māksliniekiem piedāvājot vairākas skaistas solodziesmas. "Šī dziesma iepatikās mums abiem ar Vestardu gluži vienprātīgi, jo šķita tāda mistika, mazliet netipiska, tajā patiesi ir kaut kas no sapnīša," teic dziedātaja.

"Jānim Mediņam piemīt izcila īpašība - viņa daiļradē ļoti organiski apvienojas romantisms ar impresionismu. Jā, no latviešu lirikas itin kā varētu sagaidīt aizgrābjošu, romantisku jūsmu, bet šajā gadījumā tā vietā gūstam nedaudz nenoteiktu, aizplīvurotu, sapņainu noskaņu - adekvātu Aspazijas dzejai un brīnišķīgā klavieru faktūrā izrakstītu, kuru gatavojot, starp citu, bija, ko pamācīties," stāsta Vestards.

"Jā gan, mēs abi vēlējāmies, lai šis patiešām būtu duets, nevis solo ar pavadījumu, un Jānis Mediņš šajā gadījumā dziesmu uzrakstījis līdzīgi kā Rahmaņinovs savas romances, kur dziedātājs un pianists ir līdzvērtīgi parteri. Izvēloties repertuāru, kuru atskaņot kopā, tas mums abiem ar Vestardu vienmēr ir ļoti svarīgi," piebilst Elīna.

Vaicāta, kāds, viņasprāt, ir šīs dziesmiņas vēstījums, māksliniece iegrimst pārdomās. "Par mīlestību, kas nomodā ir nelaimīga, bet sapnī - cerību pilna. Sapņu pasaulē mīlestība ir piepildīta un ar laimīgām beigām. Dziesmā ir vairāki simboli - arī doma, ka ik rīts nes jaunu cerību. Pati zinu, kā ir pamosties pēc slikta sapņa, un kā - pēc laba. Lūk, man blakus sēž mans labais sapnītis," teic Elīna, sirsnīgi uzlūkojot dzīvesdraugu.