"Zvaigžņu naktī" šoreiz dziedātāja Daumanta Kalniņa un ģitārista Kaspara Zemīša sniegums. Viņi sagatavojuši Imanta Kalniņa "Miega dziesmiņu" ar Rūdolfa Blaumaņa dzeju.

Savulaik šī dziesmiņa ik vakaru skanēja Latvijas Televīzijā, jo ievadīja un noslēdza tolaik ļoti populāro pārraidi "Miedziņš nāk". Kādas attiecības ar to ir abiem "Zvaigžņu nakts" šīsreizes galvenajiem varoņiem?

"Tolaik vēl biju ļoti mazs... Kaut kādas atmiņas gan ir, man tika izstāstīts, kas ir Miedziņš, taču... Jā, biju vēl pārāk mazs," smaidot prāto Daumants.

Kaspars, būdams gados mazliet vecāks, turklāt triju bērnu tētis, šos laikus atceras jo spilgti: "Vienmēr gāju gulēt ar šo mūziku, tā saistīta ar jaukām un saldām atmiņām. Jo otras atmiņas līdzās "Miega dziesmiņas" melodijai ir tās, ka mamma pēc raidījuma izskaņas vienmēr kaut ko lika mazgāties veļas mašīnā, un pie tās nomierinošās dūkoņas parasti aizmigu..."

Starp citu, svarīga nianse: Latvijas Televīzijā savulaik šai dziesmiņai tika atskaņoti tikai trīs pantiņi. Iespējams, ierobežotās hronometrāžas dēļ, bet ticamāk gan, ka tālab, ka Rūdolfa Blaumaņa skaistais dzejolis noslēdzas ar Dieviņa vārda pieminēšanu. Līdz ar to Daumants un Kaspars ir šīs dziesmiņas oriģinālvarianta pirmatskaņotāji!

"Patiesi?! Ja tā, tad bērnībā esam bijuši nepelnīti apdalīti... Tieši šis pēdējais gleznainais pants man saistās ar saldo aizmigšanas mirkli, kad dziedu šo dziesmiņu saviem bērniem," - tā Kaspars. Tikām Daumants rezumē: "Domāju - šūpuļdziesmas domātas ne tikai bērniem. Arī pieaugušajiem ir jauki paklausīties tādu miera mūziku!"