"Zvaigžņu nakts" otrajā laidienā - latviešu tautas dziesma "Aijā, žūžū, lāča bērni" Andreja Puškareva aranžējumā, kuru atskaņo pats Andrejs Puškarevs (vibrofons) un Edgars Saksons (zvaniņi).

Patiešām, gluži simboliski - puiši izvēlējušies ieskaņot visu laiku populārāko latviešu šūpuļdziesmu. Taču ko viņi paši klausījušies bērnībā? Andrejam tā ir dziesmiņa no Krievijas TV pārraides "Labu nakti, mazuļi" - Spjat ustalije igruški.

Edgars gan neslēpj, ka sākotnēji ļoti vēlējies ieskaņot savu favorīti - Arvīda Žilinska "Labu nakti", kas savulaik katru vakaru skanēja pirms bērnu pasaciņas: "Nu, to pašu, ar kuru izauguši visi manas paaudzes zēni un meitenes. Bet - diemžēl šī dziesmiņa jau bija aizņemta..." (Jā gan, kā zinām mēs, šo dziesmiņu ieskaņojis Egils Siliņš un Agnese Egliņa...)

Dziesmas ieskaņošanai puiši uz Radio studiju ņemuši līdzi vibrofonu, zvaniņus un šķīvjus, turklāt viņu rīcībā ir arī vismaz 10 dažādas vālītes, slotiņas, skaliņi. "Mēģinājuma process bija garš - ieguldījām daudz laika un ar lielāko prieku to ierakstījām," atklāj Edgars.

Tikām Andrejs Puškarevs stāsta par pašu aranžēšanas procesu: "Kaut esmu akadēmiskais mūziķis, man ļoti patīk spēlēt džezu, tāpat ļoti labprāt veidoju aranžijas vibrofonam. Kaut arī šī ir šūpļa dziesma, vidusdaļā ieviesu improvizāciju, turklāt minorā. Un, tā kā mūsu paaudze ir izaugusi ar "Bītlu" dziesāmām, nespēju turēties pretī un izmantoju vienu no viņu motīviem."

Un kā skan abu mūziķu novēlējums "Klasikai" 20. dzimšanas dienā?

"Labprāt piedzīvotu laiku, kad "Klasika" svinēs vismaz 70!" - tā Edgars Saksons.

"Novēlu "Klasikai" būt, attīstīties un priecēt mūs!" - tā Andrejs Puškarevs.