29. februārī, šajā īpašajā datumā dzimušo vidū ir arī atraktīvais dziedātājs, skanīga baritona īpašnieks Kalvis Kalniņš, kuram šodien aprit 36. dzimšanas diena – protams, ja skaita atbilstoši datumam – tikai devītā…

Dziedātājs vokālās mācības sāka Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā Krišjāņa Norveļa klasē, ko ar izcilību beidza 2013. gadā; šajā laikā viņš kļuva vairāku vietējo un starptautisko konkursu laureāts. Pie mūsu pazīstamā basa Kalvis turpināja mācības arī Mūzikas akadēmijā, iegūstot bakalaura grādu, bet maģistra grādu viņš nopelnīja, meistarību slīpējot pie Andžellas Gobas. Patlaban viņa galvenā padomdevēja ir vokālā pedagoģe Margarita Gruzdeva.

Kalvis Kalniņš uz mūsu operas skatuves debitēja solistu ansamblī Georga Frīdriha Hendeļa oratorijā Mesija, kam sekoja lomas Šarla Guno, Riharda Vāgnera, Žorža Bizē, Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti, Džakomo Pučīni, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Jāņa Kalniņa un vēl citās operās, kā arī Johana Štrausa un Franča Lehāra operešu iestudējumos. Un to skaits arvien papildinās.

Šovakar Kalvi Kalniņu suminām gan ar viņa dziedātajām Alfrēda Kalniņa solo dziesmām un Daumanta āriju no latviešu pirmās operas "Baņuta", gan ārijām no Johana Sebastiana Baha "Kafijas kantātes" un dziedājumiem no Džoakīno Rosīni, Amilkares Ponkjelli un Jāņa Kalniņa operām – tostarp Kalvja Kalniņa balss skan duetos ar viņa bijušo skolotāju Krišjāni Norveli.