Šogad "Klasikas" vakara programmās dzirdēsiet jaunu pārraižu ciklu "Eiroradio piedāvā: labākie jaunie mūziķi". Laiku pa laikam raidīsim jaunu un tomēr sevi jau pierādījušu talantu koncertierakstus, un to sarūpējušas Eiropas raidorganizācijas. 

Šo ciklu iesākam ar mūsu piedāvāto koncertierakstu no Lielās ģildes 2023. gada 24. novembrī, un tas ir plašu starptautisku atzinību guvušais pianists Georgijs Osokins. Kopā ar viņu - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģente Kristīna Poska. Pirmajā daļā - Sergeja Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts, otrajā - Karla Nīlsena Ceturtā simfonija. 

Georgijs Osokins plašu starptautisku ievērību guva jau 2015. gadā, vien 19 gadu vecumā piedaloties starptautiskajā Šopēna konkursā, un jau vēl pirms konkursa fināla Georgijs saņēma uzaicinājumus, kas citkārt atvēlēti tikai uzvarētājiem - uzstāties gan prestižajā festivālā "Šopēns un viņa Eiropa" Varšavā, gan doties pirmajā Japānas tūrē. 

Georgijs sniedzis nozīmīgas debijas Berlīnes "Konzerthaus", Vankūveras "Playhouse", uzstājies Rūras klavierfestivālā, arī Hamburgas Elbas filharmonijā, Lokenhauzas festivālā, Japānā, Dienvidkorejā, debitējis arī leģendārajā Zalcburgas festivālā. 

Kopš 2018. gada Georgijs sadarbojas ar Gidonu Krēmeru, kopā atskaņojot Šopēna, Baha, Mocarta, Šūmaņa, Veinberga un Silvestrova kamermūziku. Georgijs Osokins divas reizes - 2016. un 2021. gadā - saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu. 

Pirms koncerta 24. novembrī Georgijs Osokins sarunā tikās ar Lieni Jakovļevu.